Наука

Знайдений зв’язок між якістю сну і харчуванням

Фаза швидкого сну (REM фаза) до тепер є загадкою для вчених. Дослідження показують, що без цієї фази організм просто вмирає. Недавня робота фахівців з Університету Берна показала ще дещо цікаве. Виявляється, що активація нейронів гіпоталамуса під час швидкого сну регулює харчова поведінка.

Background photo created by luis_molinero – www.freepik.com

Під час швидкого сну певні мозкові ланцюги виявляють дуже високу активність, проте функція цього специфічного процесу залишається незрозумілою. Серед областей мозку, що демонструють цю активність, є ті, які регулюють функції пам’яті або емоції, наприклад, латеральна частина гіпоталамуса. Ця частина мозку також управляє апетитом і бере участь в регуляції залежностей у ссавців.

Саме нею зацікавилися вчені в новому дослідженні. Вони вивчили активність нейронів цієї області у мишей під час швидкого сну. Робота була спрямована на те, щоб краще зрозуміти, як нейронна активація під час REM фази впливає на повсякденну поведінку. Було виявлено, що пригнічення активності зменшує кількість споживаної мишами їжі.

«Ми були здивовані, наскільки сильно наше втручання вплинуло на нервову активність в латеральному гіпоталамусі і на поведінку мишей», – говорить Лукас Оеш, перший автор дослідження. «Ці результати показують, що електрична активність в гіпоталамічних ланцюгах під час швидкого сну дуже пластична і необхідна для підтримки стабільної харчової поведінки у ссавців».

Вчені відзначають, що ці дані вказують на те, що не тільки кількість сну необхідна для нашого благополуччя, а й якість також грає важливу роль, зокрема, для підтримання належної харчової поведінки.

«Це особливо актуально в нашому суспільстві зараз, коли не тільки кількість сну зменшується, а й якість сну сильно залежить від роботи, пізнього відходу до сну або зміни часових поясів», – пояснюють автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button