Наука

Новий матеріал видаляє CO2 з натуральних і промислових газів

Вчені з Німеччини представили штучний матеріал, який здатний відокремлювати вуглекислий газ від інших сумішей. При цьому інші речовини в нього не потрапляють.

Хіміки Байройтського університету розробили матеріал, який може зробити важливий внесок в захист клімату та стале промислове виробництво. За допомогою цього матеріалу вуглекислий газ (CO2), що створює парниковий ефект, можна відокремити від промислових відходів, природного газу або біогазу і тим самим зробити його придатним для вторинного перероблення. Процес відділення – одночасно енергозберігаючий та економічно ефективний.

Він здатний повністю видаляти CO2 з газових сумішей. У всіх цих випадках шкідливий газ накопичується в порожнинах матеріалу виключно завдяки фізичній взаємодії. Звідти він може вивільнятися без великих витрат енергії, щоб знову стати доступним в якості ресурсу для промислового виробництва.

Це неорганічний гібридний матеріал. Хімічною основою є глинисті мінерали, вони мають товщину всього один нанометр і розташовані один над одним. Між окремими пластинками знаходяться органічні молекули, які працюють в ролі прокладок. Їх форма і хімічні властивості підібрані таким чином, що пори оптимально пристосовані для накопичення вуглекислого газу. Тільки молекули вуглекислого газу можуть проникати в систему пір матеріалу і утримуватися там. Метан, азот та інші компоненти вихлопних газів не проникають в матеріал через розміри молекул.

Розробка гібридного матеріалу, спеціально призначеного для поділу CO2 стала можливою завдяки спеціальній вимірювальній системі, яка дозволяє точно визначати кількість адсорбованих газів і селективність адсорбуючого матеріалу. Це дозволило реалістично відтворити промислові процеси в лабораторії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button