Технології

Робот-сканер вивчав космос, а тепер визначив справжність шедевра Рафаеля (фото)

Картина «Мадонна з немовлям», історія якої майже така ж загадкова, як посмішка Мони Лізи, була ідентифікована як справжнє полотно Рафаеля компанією InsightART. Чеський стартап використовував роботизований рентгенівський сканер для дослідження твору мистецтва, повідомляє ESA.

Картина, якій понад 500 років, довгий час приписувалася Рафаелю, сучаснику Леонардо Да Вінчі і Мікеланджело, але недавно виникли сумніви в її достовірності.

Передісторія картини «Мадонна з немовлям» охоплює деякі з великих історичних постатей Європи, а також жорстокі бої і прибуткові угоди в сфері мистецтва. На замовлення Папи Льва X полотно знаходилося в Ватикані, також картина побувала у французької королівської сім’ї і Наполеона. Однак в кінці 19 століття картина зникла з поля зору. Зараз полотно знаходиться в приватній колекції.

Те, що Рафаель насправді був творцем шедевра, підтверджено дослідженнями експертів з усього світу, а також міжнародним консультативною радою. І нещодавно це було додатково підтримано молодою компанією InsightART, що базується в бізнес-інкубаційному центрі ESA (Європейському космічному агентстві), керованому Czech Invest, в Празі. Чеський стартап використовує технологію космічних детекторів для вивчення творів мистецтва.

Роботизований рентгенівський сканер InsightART вже використовувався для ідентифікації раніше невідомої картини Вінсента Ван Гога. У пристрої використовується детектор частинок, розроблений в CERN, європейській лабораторії фізики елементарних частинок, який був перепрофільований для дослідження космосу і проведений чеською компанією ADVACAM.

Роботизований рентгенівський сканер RToo в дії. Надано: Іржі Лаутенкрац, InsightART.

«Ця технологія, яка також використовується для вимірювання випромінювання на Міжнародній космічній станції, здатна виявляти і підраховувати поодинокі фотони, а також визначати їх точну довжину хвилі», – пояснює Йозеф Уер, технічний директор InsightART. «У той час, як стандартний рентгенівський апарат створює тільки чорно-біле зображення, сканер RToo видає” кольорові “- або спектральні – рентгенівські зображення, які дозволяють матеріалами виділятися на основі їх елементного складу».

Твір мистецтва було відскановано з найдрібнішими подробицями – від основних верств до фінальної глазурі, детально розкриваючи внутрішню структуру картини Рафаеля.

«В ході цього процесу стало ясно, що робота була виконана Рафаелем шар за шаром без допомоги його помічників і учнів в майстерні», – підкреслює Їржі Лаутеркранц, реставратор і співзасновник InsightART.

Спектральні рентгенівські знімки показують раніше приховані шари картини. Надано: Іржі Лаутенкрац, InsightART.

Компанія отримала бізнес-консультації і фінансову підтримку від бізнес-інкубаційного центру ESA в Празі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button