Екологія

Вартість Cолнечной енергії досягла історичного мінімуму

Експерти з Міжнародного енергетичного агентства прийшли до висновку, що вартість сонячної енергії впала до рекордно низьких показників. Її виробництво за чотири роки стало обходитися компаніям і урядам в два рази дешевше.

У кількох країнах світу сонячна енергія стала найдешевшим джерелом електроенергії в історії, багато в чому це сталося завдяки політиці щодо стимулювання зростання відновлюваної енергії. Про це йдеться в новій доповіді, опублікованій Міжнародним енергетичним агентством (МЕА).

Дослідження стосувалося більше 130 країн світу, які проводять політику щодо зниження вартості будівництва нових сонячних установок. Це перший подібний аналіз, коли МЕА враховувало політику влади при розрахунку вартості сонячної енергії у своїй щорічній доповіді «Перспективи світової енергетики». За їхніми розрахунками, вартість сонячної енергії, в порівнянні з минулим роком, впала на 20-50% в кожному регіоні.

Експерти, які брали участь в складанні доповіді, вважають, що сонячна енергія скоро стане «новим королем енергопостачання». Очікується, що протягом наступного десятиліття ціни на нафту будуть продовжувати падати, а сонячна енергія буде ставати доступнішою через глобальні зусилля по боротьбі зі зміною клімату. ЄС, наприклад, поставив перед собою мету до 2030 року отримувати 32% своєї енергії з поновлюваних джерел.

«Схоже, що у зеленої енергії є політична підтримка, причому ми бачимо це в багатьох країнах світу, – зазначив Брент Ваннер, він керує моделюванням і аналізом виробництва електроенергії в МЕА. – Ці заходи дійсно необхідні для підтримки низьких витрат, які лежать в основі зростання сонячної енергетики ».

У доповіді також наголошується, що в більшості країн світу будівництво сонячних ферм обходиться дешевше, ніж будівництво нових вугільних або газових електростанцій. Для проєктів з використання сонячної енергії, завершених в цьому році, середня вартість виробництва електроенергії протягом всього терміну експлуатації станції становила від 35 до 55 доларів США за мегават-годину. Чотири роки тому середня світова вартість сонячної енергії становила 100 доларів за мегават-годину.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments