Наука

Як транспорт впливає на захворюваність на рак

Вчені з Кембриджського університету (Велика Британія) з’ясували зв’язок між оптимальним способом пересування, смертністю і захворюваністю на рак.

Британські вчені використовували для свого дослідження дані перепису населення жителів Англії і Уельсу. Для проведення аналізу була відібрана інформація про 394 746 британців, які на момент перепису 1991 року були старше 16 років і оновлювали інформацію про себе при наступних переписах — 2001 і 2011 роках.

Вчені спробували зрозуміти, як основний спосіб пересування (особистий транспорт, громадський, велосипед або піші прогулянки) корелюють зі смертністю (загальної, від раку і від серцево-судинних захворювань), а також з рівнем захворюваності на рак. В аналіз також включили дані про вік, стать, соціальний статус, наявність постійного партнера, хронічних захворюваннях, освіту і щільності населення.

В результаті було встановлено, що від різних причин померло 13983 осіб: з них 3172 — від серцево-судинних захворювань, 6509 — від раку. Число зареєстрованих випадків онкології склало 20890 людина. У порівнянні з групою, яка вважала за краще пересуватися на особистих автомобілях, серед тих, хто використовував велосипед, число смертей від усіх причин була нижчою на 20%, від серцево-судинних захворювань — на 24%, від раку — на 16%.

Рак діагностували на 11% рідше. Серед тих, хто користувався громадським транспортом, смертність від усіх причин була на 10% нижче, від серцево-судинних захворювань — нижче на 21%, а діагностований рак зустрічався на 12% рідше. У тих, хто вважав за краще ходити пішки, рак діагностували рідше на сім відсотків.

За підсумками дослідження вчені з’ясували очевидну користь для здоров’я більш активних способів пересування в порівнянні з особистими автотранспортом. При цьому вони також уточнили, що їм не вдалося виявити різницю серед людей з різним соціальним і економічним статусом: активне пересування, на думку британських вчених, корисно для всіх без винятку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button