Технології

Новий датчик передає інформацію на відстань в кілометр

Співробітники Інженерного коледжу штату Пенсільванія і дві міжнародні групи дослідників розробляють пристрої для вивчення можливостей носіння гнучких антен: вони зможуть передавати інформацію про організм людини на відстань кілометра.

Як стверджують автори, що антена згинається, розтягується, стискається без шкоди для своєї роботи.

Датчики й передавач, що носиться повинні бути безпечними для шкіри людини, а також працювати при кімнатній температурі, витримувати скручування, стиснення і розтягнення.

Однак гнучкість передавача створює унікальну проблему: коли антени стискаються або розтягуються, їх резонансна частота (RF) змінюється, і вони передають радіосигнали на довжинах хвиль, які можуть не збігатися з тими, які призначені для приймачів антени.

Тому в новій роботі дослідницька група створила гнучкий передавач з декількох шарів. Ґрунтуючись на попередніх роботах, автори створили мідну сітку з малюнком з хвилястих ліній: вона утворює нижній шар, який стосується шкіри, і верхній шар, який служить випромінюють елементом в антені.

Верхній шар створює подвійну дугу при стисненні, а також може розтягуватися. Коли антенна сітка з певною періодичністю, це покращує загальну гнучкість шару і зменшує радіочастотні коливання між станами антени, відзначають автори.

Передавач, який може передавати дані на відстані кілометра, можна використовувати для комп’ютерних чіпів або датчиків. При подальших дослідженнях його можна використовувати для моніторингу здоров’я і при клінічному лікуванні, а також у виробництві та зберіганні енергії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments