Технології

Сахара може стати всесвітньою сонячною електростанцією

Пустеля Сахара може перетвориться в сонячну електростанцію, що забезпечує електроенергією весь світ. Якщо покрити її генераторами, це не тільки дозволить отримати велику кількість ресурсу, а також зробить місцевість знову придатною для життя.

Сахара может стать всемирной солнечной электростанцией

Колись пустеля Сахара була більш жилим місцем, ніж сьогодні. На це вказують багато археологічних знахідок, зроблені вченими у місцевих печерах. Сьогодні пустеля не використовується людьми, тоді як її територія досить значна – більше 9 млн квадратних кілометрів. Багато хто впевнені, що Сахара — ідеальне місце для розміщення грандіозної електростанції, здатної покрити енергетичні потреби всього людства з запасом на 400%.

«Є інший побічний ефект — корекція клімату. Вітряні генератори поміняють повітряні потоки, тоді як сонячні панелі помітно охолодять поверхню. У підсумку в пустелі стане місцем випадання дощів, що зробить Сахару придатною для розвитку землеробства. Все це цілком реально — ми вже зробили відповідну комп’ютерну модель клімату, яка повністю підтвердила наші припущення», — зазначила Євгенія Калнай, метеоролог з Аргентини, яка ввійшла в число авторів досить амбітного проекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button