Технології

Електромобілі пообіцяли почати заряджати за 5 хвилин (відео)

Стартап StoreDot наблизився до того, щоб зробити зарядку електромобілів схожою за часом з заправкою автомобілів бензином.

StoreDot

Одна з головних проблем електромобілів – довгий час зарядки – може вирішитися вже найближчим часом, якщо розробка ізраїльської компанії StoreDot і її китайського партнера EVE Energy стане реальністю. Дві фірми анонсували серійні акумулятори з надшвидкою зарядкою.

Дослідна партія нових батарей малого розміру, призначених для демонстрації потенційним інвесторам в складі електричного скутера. Акумулятори здатні повністю заряджатися протягом 5 хвилин для поїздки на відстань в 300 км, що дозволить істотно скоротити час простою електромобілів у мережі.

Ключовою особливістю батарей від StoreDot стала заміна графіту в аноді елемента напівпровідниковими наночастинками, в яких іони рухаються з більшою швидкістю і зустрічають менший опір. Акумулятори дослідної партії мають електроди з германію, але в серійній продукції германій замінить дешевшим кремнієм. Очікується, що 1000 циклів перезарядки нова батарея зможе витримувати з втратою ємності не більше 20%.

Технічний партнер EVE Energy відзначає, що налагодити випуск акумуляторів з надшвидкою зарядкою можна на існуючих лініях з виробництва літій-іонних батарей. При цьому нові акумулятори відповідають всім вимогам безпеки й не вимагають змін в процесах зберігання і транспортування батарей в порівнянні з існуючими.

Перша партія акумуляторів з надшвидкою зарядкою на основі електродів з кремнію повинна з’явитися вже в 2021 році. При цьому, як відзначають розробники, необхідно вирішити проблему нагріву батареї в процесі зарядки, а крім того швидкість заряду стане прямо залежати від потужності зарядних станцій.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button