Наука

Новий пластир контролює кров’яний тиск і біохімічний рівень

Інженери Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили пластир, який відстежує кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень, рівень глюкози, а також алкоголю і кофеїну.

Це перший натільний пристрій, який контролює серцево-судинні сигнали і кілька біохімічних рівнів в організмі людини одночасно.

Такий пристрій призначений зокрема для людей, які страждають від високого тиску, діабету або мають схильність до важкої форми COVID-19. Він також може бути використаний для виявлення сепсису – раптового падіння артеріального тиску, що супроводжується підвищенням рівня лактату.

Новий пластир контролює кров'яний тиск і біохімічний рівень

Такий пластир стане альтернативою для пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії, наприклад, немовлят, які потребують постійного контролю кров’яного тиску і інших життєво важливих показників.

Нині ці процедури проходять тільки після введення катетер, а показники пацієнта відслідковуються на кількох моніторах.

“Новизна тут полягає в тому, що ми беремо зовсім різні датчики й об’єднуємо їх разом на одній маленькій платформі. Ми можемо зібрати так багато інформації за допомогою цього натільного пристрою. І, важливо, це відбувається неінвазивним способом, без дискомфорту”, – говорить Джозеф Ванг, професор наноінженерії в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго

Пластир – це тонкий лист еластичних полімерів, який прилягає до шкіри. Він оснащений датчиком артеріального тиску і двома хімічними датчиками – один вимірює рівень лактату (біомаркерів фізичного навантаження), кофеїну та алкоголю в поті, а інший – рівень глюкози в інтерстиціальній рідині.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button