Наука

Любителі кави менше ризикують постраждати від діабету другого типу

Згідно з висновками міжнародної команди дослідників, високі концентрації кофеїну в плазмі крові можуть знизити ризик розвитку діабету другого типу і ожиріння.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

В середньому в одній чашці кави міститься від 70 до 150 міліграмів кофеїну, і вчені вважали, що вживання від трьох до п’яти порцій кави в день може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу. Однак більша частина досліджень дотепер не могла надійно встановити зв’язок кофеїну зі зниженим ризиком розвитку діабету, як і відокремити його ефект від впливу інших факторів.

Щоб подолати цю проблему, міжнародна команда дослідників зі Швеції, Великобританії та Данії використовувала метод менделівської рандомізації. Вони з’ясовували, як більш високий рівень кофеїну в крові впливає на утворення жирових відкладень, а також довгострокові ризики розвитку діабету другого типу і основних серцево-судинних захворювань.

Дослідники вивчили роль двох поширених генетичних варіантів генів CYP1A2 і AHR майже у 10 тисяч людей переважно європейського походження, які брали участь в шести довгострокових дослідженнях. Гени CYP1A2 і AHR пов’язані зі швидкістю метаболізму кофеїну в організмі.

У людей, в організмі яких кофеїн метаболізується повільніше, рівень кофеїну в крові в середньому вище, ніж у людей з високою швидкістю метаболізму кофеїну. Результати аналізу показали, що у таких людей в середньому нижчий індекс маси тіла, менше жирових відкладень і нижчий ризик розвитку діабету другого типу. А ось на ризик виникнення серцево-судинних захворювань високий рівень кофеїну серйозно не вплинув.

Як уклали вчені в результатах дослідження, опублікованого в журналі BMJ Medicine, добре відомо, що кофеїн прискорює метаболізм, збільшує спалювання жиру і знижує апетит, а це скорочує ризик ожиріння і хоча б частково зменшує ймовірність розвитку діабету. Можливо, в майбутньому несолодкі напої з кофеїном зможуть стати простим способом профілактики цих захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button