Технології

Новий «супербілий» матеріал відбиває більше 95 відсотків сонячного світла

Нескладний рецепт дозволив отримати «супербілу» фарбу, яка відображає рекордну кількість випромінювання і зберігає покриті нею об’єкти більш холодними.

Кілька років тому велику увагу привернув розроблений британською компанією Surrey NanoSystems матеріал Vantablack, здатний поглинати до 99,965 відсотка падаючого на нього світла. Згодом цей результат покращили, і з’явився ще чорніший експериментальний матеріал, який поглинає вже 99,995 відсотка випромінювання.

Але ось білі матеріали, що відбивають максимум падаючих променів, такими цифрами досі похвалитися не могли. До подібного рівня вони наблизилися лише тепер, завдяки появі «супербілого» барвника, що відображає до 95,5 відсотка світла. Про розробку розповідається в новій статті вчених з Університету Пердью, опублікованій в журналі Cell Reports Physical Science.

Сюлін Жуан (Xiulin Ruan) і його колеги використовували звичайну акрилову основу, додавши в неї підвищені кількості наповнювача – частинок білої крейди (карбонату кальцію) різних розмірів. Польові експерименти показали, що об’єкти, пофарбовані цієї «тепловідштовхуючою» фарбою, зберігають температуру нижче навколишнього середовища, залишаючись на 10 градусів холодніше вночі і на 1,7 градуса – днем.

Автори відзначають, що барвник наноситься звичайним способом і в звичайних кількостях, а за час тритижневих випробувань він продемонстрував відмінну стійкість до стирання і вологи. Вартість його також невелика – а значить, матеріал може знайти найширше застосування в будівництві. «Ультрабіла» фарба допоможе боротися з нагріванням міських будівель і зниженням величезних витрат, пов’язаних з кондиціонуванням повітря в них.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button