Технології

У Колорадо випробують новий гіперзвуковий ракетний двигун

Британська компанія Reaction Engines розробила новий гіперзвуковий двигун, за допомогою якого переліт з Лондона до Сіднея можна буде зробити всього за чотири години — на звичайному лайнері це займе 20 годин.

Швидкість транспортного засобу на такому двигуні буде в п’ять разів перевищувати швидкість звуку. За даними BBC, випробування футуристичного корабля пройдуть в Колорадо, в той час як основна частина двигуна вже пройшла попередню перевірку. Успішні тести, за словами інженерів, які дозволять просунутися в розробці транспорту майбутнього.

Новий реактивний двигун, в провадженні якого зацікавлені такі компанії, як Rolls-Royce і Boeing, отримав назву Sabre. Він може вважатися частково реактивним і частково ракетним і заснований на новій технології теплообміну і попереднього охолодження. Вбираючи повітря на малих висотах, його принцип разом із тим більше схожий на принцип роботи ракети. За словами програмного директора Reaction Engines Шона Дрісколла (Shaun Driscoll), двигун Sabre може розсунути межі космічних польотів, відправляючи кораблі прямо на орбіту без декількох ступенів ракетного палива.

До істотних інновацій відноситься компактний теплообмінник попереднього охолодження, який може приймати вступник повітряний потік в області 1000 ° С і охолоджувати його до мінус 150 ° С менше, ніж за одну соту секунди. Співробітники Reaction Engines довели ефективність попереднього охолоджувача при зниженні температури навколишнього повітря в 2012 році, а тепер того ж результату необхідно досягти в високотемпературному режимі, що і стане метою випробувань в Колорадо.

В Колорадо испытают новый гиперзвуковой ракетный двигатель
Компактний теплообмінник попереднього охолодження, який може приймати вступний повітряний потік в області 1000° С і охолоджувати його до мінус 150° С / © Reaction Engines LTD

Як повідомляє BBC, у подібній технології зацікавлене Європейське космічне агентство (ЄКА). Можливості Sabre дійсно широкі: спочатку він буде працювати як повітряно-реактивний двигун, досягаючи з холостого ходу швидкості, у 5,5 разів перевищує швидкість звуку, після чого перейде в режим ракети на великій висоті, ще в п’ять разів підвищивши свою швидкість, щоб потрапити в космос.

«Позитивний висновок нашого попереднього огляду проекту знаменує собою важливу віху в розвитку Sabre. Це підтверджує, що тестова версія цього революційно нового класу двигунів готова до впровадження», — стверджує керівник відділу двигунобудування ЄКА Марк Форд (Mark Ford).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button