Технології

Сонячні затемнення навчать, як перейти на чисту енергію

Повне сонячне затемнення, яке відбулося в США на минулому тижні, було не просто дивовижним небесним видовищем. Воно також показало важливий урок того, як керувати електричними мережами, коли ключове  джерело енергії — в даному випадку сонячне — стає тимчасово недоступним.


Останнє повне сонячне затемнення в США відбувалося в 1979 році, коли країна перебувала у розпалі енергетичної кризи і боролася зі зростанням цін на нафту. В якості відповідної реакції президент Джиммі Картер здійснив погоджений перехід до більшої енергетичної незалежності, використавши альтернативні джерела енергії, зокрема сонячної.

У 2017 році майже весь світ залучений в трансформацію електроенергетики, і затемнення можуть нам допомогти в успішному переході на поновлювані джерела. Хоча затемнення 21 серпня не викликало значних збоїв в електромережі США, воно дозволило системним операторам краще зрозуміти, як діяти у випадку перебоїв у майбутньому.

Незважаючи на різкий спад і відскок у виробництві сонячної енергії під час затемнення, оператори змогли уникнути затримок в роботі. Такі ситуації нагадують нам про важливість наявності стійких і надійних систем електропостачання з достатньою резервною потужністю.

Сонячні установки протягом двох з половиною годин, поки тривало затемнення, працювали на половину своєї потужності. Недолік енергії тимчасово заповнювався газовими електростанціями і гідроенергетикою. Коли місячна тінь покинула Сонце, відбувся різкий стрибок, який майже втричі перевищує середню швидкість нарощування потужності.

Солнечные затмения научат, как перейти на чистую энергию
Каліфорнії було особливо складно через відносно високий рівень відновлюваної енергії. У минулому році 10 % електроенергії штату припадало на фотоелектричну сонячну (PV).

Все це підкреслює важливість інновацій в області технологій та аналітики даних, що забезпечують безперебійну роботу електромереж, оскільки частка поновлюваних джерел енергії зростає.

За даними Австралійського ради з чистої енергії, поновлювані джерела в країні забезпечили 17 % виробництва електроенергії в 2016 році. У світових масштабах це виглядає досить скромно. Але ця цифра не відображає зростаючий вплив PV-систем, який повільно, але вірно зменшують залежність від традиційних джерел.

У Південній Австралії нещодавно завершилося створення Aurora Solar Energy Project потужністю 150 МВт, розрахованого на підтримку енергопостачання в періоди пікового навантаження і під час перерв, викликаних такими погодними умовами, як хмари і затемнення. Принцип його роботи заснований на збереженні сонячної енергії в резервуарах розплавлених солей.

Ще одним прикладом нових технологій в сфері чистої енергетики є небесна камера, випробування якої проводилися в Карнарвоне (Західна Австралія). Пристрій буде відстежувати погодні умови і прогнозувати хмарний покрив, щоб забезпечити стійку роботу електромережі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button