Екологія

Від мікропластику страждають не тільки люди, але і личинки лобстера: він забирається під панцир

Нове дослідження від лабораторії біологічних наук Бігелоу показують, що забруднення океану мікропластиком впливає на життя омарів на будь-якій її стадії. Частинки мікропластику погіршують живлення і дихання тварин. Інформація про дослідження опублікована в журналі Marine Pollution Bulletin.

“У сьогоднішньому океані організми піддаються впливу багатьох факторів навколишнього середовища, що від деяких з них напряму залежить, чи виживе той чи інший організм. Лобстери відіграють фундаментальну роль в екосистемі затоки Мен, а також в економіці штату, і важливо, щоб ми розуміли, як забруднюючі речовини впливають на їх розвиток,” – стверджує Паті Матрай, автор дослідження і старший науковий співробітник лабораторії біогелевих наук про океан

Мікропластичні волокна надходять в океан зі стічних вод, вони також можуть утворюватися в океані по мірі руйнування великих матеріалів. Пластмаси мають тенденцію плавати на поверхні, де вони піддаються впливу сонячного світла і хвиль, які в кінцевому підсумку руйнують пластик до дрібних частинок.

Фото: Madelyn Woods

Молоді омари проходять через чотири стадії під час свого розвитку. Дослідники виявили, що фізіологія кожної стадії визначає, як тварини взаємодіють з пластиковими волокнами. Наймолодші омари не споживали пластик, але він почав накопичуватися під раковинами, які захищають їх зябра. В експериментах, де личинки піддавалися впливу великої кількості волокон, наймолодші особини виживали з найменшою ймовірністю.

Старші личинки омарів не накопичували волокна під своїми раковинами, але вони поглинали частинки, які накопичувалися в травній системі.

Вчені хочуть продовжити свої дослідження, щоб зрозуміти, як мікропластик взаємодіє з іншими живими організмами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button