Головна / Технології / Літаки будуть робити з павутини

Літаки будуть робити з павутини

Перший прототип літака з унікальним корпусом в Airbus обіцяють представити вже в 2019 році. Новий матеріал розробляє компанія AMSilk. Біосталь являє собою біополімер з особливим чином закручених ниток, що надає йому високу міцність. Що важливо, процес виробництва біосталі екологічно чистий: нитки полімеру синтезують бактерії, що ростуть на живильному середовищі. Для цього в AMSilk сконструювали величезні біореактори об’ємом 60 000 літрів.

Впровадження такого легкого і екологічного матеріалу дозволить зробити літаки менш шкідливими для навколишнього середовища. Адже чим легший літак, тим менше він витрачає палива і, відповідно, менше викидів виробляє. А вуглеводневе волокно, яке використовують для цих цілей зараз, в кілька разів дорожче біосталі.

Варіантів застосування біосталі безліч. Поки проект літака, повністю зроблений з такого матеріалу, ще далекий від реалізації з синтетичної павучої нитки можна робити захисні панелі для вразливих місць літака. А завдяки антибактеріальним властивостям біосталі, вона може стати відмінним матеріалом для внутрішньої обробки повітряних лайнерів.