Головна / Технології / Автономні сонячні електростанції: особливості застосування

Автономні сонячні електростанції: особливості застосування

Сонце — невичерпне джерело енергії. Людство знало цей постулат багато років свого існування, однак тільки недавно наука зробила крок настільки далеко, що стало можливим використовувати цей ресурс. Для цього постійно розробляються мережеві і автономні сонячні електростанції — установки, які здатні працювати самостійно і забезпечувати будинок , офіс, виробниче /промислове приміщення струмом.

сонячні електростанції

Склад автономної сонячної електростанції

Саме така установка необхідна для тих районів, де немає можливості підключитися до електричної централізованої мережі. Доцільно встановлювати таке обладнання і там, де постійно світить сонце, а тому нестачі в світі не буде. Якщо є ліміт споживання електроенергії, також можна розглянути питання монтажу автономної СЕС. Саме такі пристрої все частіше використовуються в сучасному світі як відмінна, але головне — безпечна альтернатива існуючим електричним станціям.

Для нормального функціонування станцій використовується набір елементів, в числі яких:

  • Панелі, які складаються з фотоелементів, що уловлюють світловий потік.
  • Аккумуляторов — пристрої, які здатні накопичувати інформацію, що надходить енергію і при необхідності віддавати її споживачеві.
  • інвертор — прилад, який буде потрібно для перетворення постійного струму в електричний.

Саме такі установки дозволяють в повній мірі замінити централізовану мережу і подавати при забезпеченні належних умов електричну енергію.

Особливості та вигода від використання автономних СЕС

Всі сучасні установки використовуються з досить високим ККД — до 17-23%. Однак їх важливо не тільки правильно вибрати, але і грамотно монтувати. У розрахунок приймаються розташування і кут нахилу, наявність тіні і вільного доступу для проведення технічної роботи, в тому числі і очищення панелей від скопилася бруду і снігу (якщо це буде необхідним). Оскільки вартість автономної СЕС не можна назвати низькою, все ж слід оцінити переваги, які дає її використання:

  • Комплексний підхід, який дозволяє забезпечувати всі ділянки електроенергією.
  • Незалежність від центральної мережі.
  • Можливості використання у віддалених районах, куди і неможливо вести лінії ЛЕП.
  • Тривалість експлуатації — досягає 30 років за умови, що використовуються якісні і надійні елементи.

Отримати всі переваги сонячної енергії допоможуть співробітники компанії «Екотехнік», виконавши всі необхідні роботи по комплектації і зроблять необхідний монтаж на вашому об’єкті.