Технології

Функції «пластикових» сонячних батарей і оптоволокна об’єднали в одному пристрої

Зараз в світі налічується понад 18 мільярдів мобільних девайсів, підключених до глобальних мереж, а в найближчі 10 років, з урахуванням стрімкого розвитку Інтернету речей, років їх число зросте до десятків мільярдів.

Забезпечити підключення такої кількості гаджетів до інтернету і електромережі при використанні існуючих технологій непросто. Значно полегшити вирішення цих завдань можна шляхом створення пристроїв, здатних самостійно виробляти енергію і передавати дані.

Важливий крок у цьому напрямку зробили вчені з шотландських Університету Стратклайда і Сент-Ендрюського університету. У статті, опублікованій в Light Science and Application, вони розповіли про створення та випробуваннях сонячної панелі, яка вловлює світлову енергію і одночасно забезпечує високошвидкісний зв’язок завдяки видимому світлу (VLC) з використанням методу MIMO, яка збільшує смугу пропускання каналу.

Вчені спроєктували й виготовили органічні фотоелектричні елементи з пластикоподібних матеріалів, аналогічних застосовуваним в OLED-дисплеях смартфонів. В результаті вийшли фотокомірки, що дозволяють стабільно й ефективно перетворювати в електрику світло всередині приміщень.

Функції «пластикових» сонячних батарей і оптоволокна об'єднали в одному пристрої
Чотири такі фотоелементи об’єднали в панель. В ході експериментів вона продемонструвала здатність забезпечити бездротовий оптичний зв’язок зі швидкістю 363 Мбіт / с, одночасно виробляючи 11 мВт електроенергії. Як джерело інформації використовувалася установка з чотирьох лазерних діодів, кожен з яких передавав окремий сигнал.

Вчені припускають, що подальший розвиток органічних фотоелементів, здатних приймати інформацію, в майбутньому дозволить використовувати цілі стіни приміщень одночасно і як канал зв’язку, що підтримує швидкість до 1 гігабіта в секунду, і як сонячну панель, що постачає електрикою мережеве обладнання.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button