Технології

Новий захисний матеріал для смартфона самовідновлюється після пошкоджень

Дослідницька група з Південної Кореї розробила матеріал для дисплея смартфона, який може самовідновлюватися від пошкоджень. Результати роботи публікує журнал Composites Part B: Engineering.

Вчені Корейського інституту науки і технологій (KIST) під керівництвом доктора Юн-Че Юнг, керівника центру при Інституті передових композиційних матеріалів, а також професора Хак-Су Хан з Університету Йонсей (Yonsei University) розробили самовідновлюючий безбарвний електронний матеріал. Він самостійно відновлює тріщини або пошкоджені функції, що виникли на матеріалі.

Безбарвний поліімід (CPI) володіє визначними механічними, електричними і хімічними властивостями. Він прозорий, як скло і дуже міцний: він не пошкоджується навіть після сотень тисяч складок. CPI широко комерціалізується і використовується при створенні складних і гнучких дисплеїв, а також широко в аерокосмічній промисловості й при створенні фотоелементів.

Експерти постійно намагаються надати ще більшу довговічність полііміду шляхом усунення тріщин, які можуть виникнути в різних середовищах впливу, і поломок, викликаних безперервними електромагнітними хвилями. Кілька дослідницьких груп намагалися розв’язати ці проблеми добавками і нанесенням захисного шару на поверхню.

Щоб підтримувати швидке самовідновлення від тріщин і пошкоджених функцій, зберігаючи при цьому переваги безбарвного полііміду, спільна дослідницька група KIST-Yonsei University розробила самовідновлюючий безбарвний поліімід з використанням лляної олії. Воно легко твердне при кімнатній температурі 25 ° С, тому його широко використовують як матеріал покриття для консервування предметів мистецтва.

Дослідницька група KIST виготовила мікрокапсули, наповнені лляною олією, які послужили загоювальним шаром при змішуванні з силіконом і поліімідом. У матеріалі, розробленому командою, мікрокапсули ламаються при механічному пошкодженні, потім лляна олія витікає в пошкоджену область, щоб затвердіти, тим самим «загоюючи» її.

Самовідновлюючий безбарвний поліімід може радикально вирішити фізичні властивості і термін служби пошкоджених полімерних матеріалів, впевнені вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button