Технології

Ascendance представила гібридний літак вертикального зльоту і посадки

Французька компанія Ascendance, яка раніше створила електричний літак, що перетнув Ла-Манш, тепер представила прототип літака вертикального зльоту і посадки, що працює на гібридних силових установках.

Ascendance

Сьогодні велика частина проєктів електричних літаків вертикального зльоту і посадки (Vertical Take-Off and Landing, VTOL) знаходиться в стадії концептів і очікує свого часу. Це пов’язано з тим, що сучасні акумулятори і інші джерела електроенергії або не здатні забезпечити транспорт живленням на прийнятний проміжок часу, або небезпечні для використання.

VTOL на авіаційному паливі теж стикаються з рядом проблем, але вони, принаймні, можуть протриматися в повітрі достатній для невеликих перельотів час. Однак викиди від такого виду транспорту значні. Тому команда колишніх інженерів Boeing, яка створила свою компанію Ascendance, вирішила взяти найкраще від традиційних і електричних версій. Раніше автори нового VTOL вже прославилися на весь світ, коли їх електричний літак зміг перелетіти через Ла-Манш.

Нове дітище інженерів отримало назву Atea. На вигляд він схожий на звичайний літак і не відрізняється «інопланетними» формами, як його конкуренти. Фюзеляж, передній гвинт і Т-подібне хвостове оперення новий VTOL зберіг від стандартних літаків. Істотні відмінності можна помітити, поглянувши на крила концептуального транспорту: в їх широкій частині ближче до фюзеляжу розташовані п’ятилопостні гвинти, які відповідають за вертикальний зліт і посадку.

Ascendance

Такий же гвинт є і між кабіною пілота і переднім пропелером. Всі три ці структури позбавлені центральної несучої осі – їх обертання відбувається завдяки руху окружності, на якій вони розташовані. Виглядає це красиво, але навряд чи така конструкція гвинтів ефективніше стандартної, адже для їх розкручування буде потрібно більше сили, ніж при приведенні їх в рух центральною віссю.

Розробники повідомляють, що хочуть використовувати акумулятор середнього розміру, який буде живити електричну силову установку. Електромотор буде працювати в парі з бензиновим двигуном. Апарат знаходиться в стадії концепту, тому його конструкція ще може змінитися. Передбачається, що завдяки гібридній установці викиди такого VTOL виявляться на 50-80% менше, ніж у сучасних вертольотів.

 

За інформацією Ascendance.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button