Технології

Унікальна розумна пов’язка відправляє дані про стан рани прямо на смартфон

Вчені створили нову розумну пов’язку, яка допоможе розв’язувати серйозну проблему при лікуванні хронічних ран. Вона передає дані про стан пошкодження прямо на смартфон.

Щоб зрозуміти, що рана гоїться і їй не потрібна обробка, лікарям доводиться знімати пов’язку. Однак це може порушити процес загоєння. Розв’язувати проблему можуть технології, представлені в новому дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Physics.

Нова розумна пов’язка містить датчик, який може дуже точно вимірювати рівень вологості рани, а потім передавати дані на смартфон, не вимагаючи від лікарів знімати бинти. У майбутньому, змінивши геометрію і матеріали пов’язки, дослідники, можливо, зможуть адаптувати її до різних типів пошкоджень. Ця технологія допоможе лікарям легше й ефективніше контролювати рани.

Є багато факторів, які можуть вплинути на загоєння ран, наприклад, температура, рівень глюкози й кислотність. Однак одним з найважливіших є рівень вологості.

Однак, якщо лікар хоче перевірити рівень вологості рани, йому необхідно зняти пов’язку, а це може пошкодити ніжну загоює тканину. Щоб розв’язувати проблему, вчені створили нову розумну пов’язку для неінвазивного контролю стану пошкодження. Вибір матеріалів був складним завданням, оскільки пов’язки повинні бути біосумісними, одноразовими й недорогими.

У розробці дослідники застосували провідний полімер PEDOT: PSS. Вони нанесли його на марлю, використовуючи техніку трафаретного друку. Ідея полягає в тому, що зміна рівня вологості рани викликає зміну електричного сигналу, вимірюваного датчиком.

Повна Архітектура датчиків вологості

“PEDOT: PSS — це органічний напівпровідниковий полімер, який можна легко нанести на кілька підкладок в якості стандартних чорнила, — пояснила доктор Марта Тессароло з Болонського університету, автор дослідження. – Ми також використовували дешеву, одноразову і сумісну з пов’язкою RFID-мітку, аналогічну тим, які використовуються для захисних ярликів одягу, в текстильну нашивку. Бірка може передавати дані про рівень вологості через бездротову мережу на смартфон, дозволяючи медичному персоналу знати, коли потрібно міняти пов’язку».

Вчені вже перевірили пов’язки, піддавши їх впливу штучного ранового ексудату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button