Всесвіт

Новий знімок «Хаббла» спантеличив вчених

Зазвичай зірки, що населяють кульові скупчення, дуже схожі, оскільки утворилися приблизно в один і той же час.

На новому зображенні, отриманому космічним телескопом «Хаббл» НАСА / Європейського космічного агентства, показано кульове зоряне скупчення (КС) NGC 2419. Такі об’єкти одночасно красиві і привабливі з наукової точки зору. Це сферичні групи зірок, які обертаються навколо центру галактики. У випадку з NGC 2419 ця галактика — Чумацький Шлях. NGC 2419 знаходиться приблизно в 300 000 світлових роках від Сонячної системи, в сузір’ї Рисі.

Зірки, що населяють кульові скупчення, дуже схожі, оскільки утворилися приблизно в один і той же час. Астрономи можуть визначити їх відносний вік за хімічним складом. Оскільки всі зірки в кульовому скупченні утворилися приблизно в один і той же час, вони, як правило, мають схожі властивості. Астрономи вважали, що це пов’язано зі змістом в них гелію. Тому вчені вважали, що всі об’єкти КС містять однакову кількість газу. Однак спостереження «Хаббла» за NGC 2419 спантеличили вчених; згідно з даними телескопа, це не завжди так.

Фото: ESA / Hubble & NASA, S. Larsen et al.

Згідно з даними Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА, КС складається з двох окремих популяцій червоних гігантів, одна з яких надзвичайно багата гелієм. Зірки NGC 2419 містять і інші елементи, які також розрізняються. Зокрема, в них варіюється вміст азоту. Крім того, багаті гелієм зірки знаходяться переважно в центрі кульового скупчення. Спостереження «Хаббла» підняли питання про формування кульових скупчень. Наприклад, чи утворилися ці дві абсолютно різні групи зірок разом або це КС з’явилося якось інакше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button