Головна / Технології / У Польщі створили бджіл-роботів

У Польщі створили бджіл-роботів

Популяція бджіл щороку скорочується, примушуючи вчених, пасічників і звичайних людей серйозно побоюватися неприємних наслідків, з якими людство може зіткнутися в тому випадку, якщо корисні комахи остаточно зникнуть. Тому дослідники почали шукати можливі шляхи вирішення цієї проблеми. Один з варіантів запропонували дослідники з політехнічного університету Варшави — вони розробили роботів-бджіл, здатних самостійно запилювати рослини.

88d0798a0743503f18533f246cbc7f81

Перше покоління робобджіл створили вже декілька років тому. Тоді пристрої не вміли літати і могли запилювати рослини, лише пересуваючись на колесах. Прогрес не стоїть на місці, і тепер польські інженери дійсно змогли створити щось схоже на справжніх комах.

Оновлена версія роботизованих бджіл являє собою невеликий безпілотний дрон, спеціально розроблений для запилення рослин. Працює він автономно, майже не вимагаючи участі людини. Операторові досить лише вказати зону, яку потрібно запилити — далі дрон розбереться. B-Дроїд, так називаються безпілотники, поки знаходяться на ранній стадії розробки, але фахівці, що займаються їх створенням, стверджують, що вже через рік-півтора вони представлять повністю робочу версію пристрою.

Управляються дроїди за допомогою комп’ютера, а орієнтуються в просторі завдяки обважування з камер — так вони можуть побачити квіти, які потрібно запилювати. Робобджілки просто літають від однієї квітки до іншої, поки не запилять всі рослини в заданому квадраті.

Все б нічого, але ці роботи швидко «втомлюються» — одного заряду акумулятора вистачає всього на кілька хвилин польоту, повідомляє Digital Trends.

 
comments powered by HyperComments