Технології

95 процентів банкоматів світу знаходяться під загрозою злому

У листопаді минулого року компанія Microsoft ще раз попередила всіх, що з 8 квітня 2014 припиняє підтримку операційної системи Windows XP. Однак не тільки комп’ютери звичайних користувачів після цього моменту опиняться під ризиком. Видання BusinessWeek повідомляє, що щонайменше 95 відсотків усіх банкоматів по всьому світу зараз досі працюють під управлінням операційної системи Windows XP, а це означає, що всі вони стануть більш уразливими для хакерів, після того як Microsoft припинить підтримку цієї ОС і відповідно випуск різних патчів і латочок, розрахованих на підвищення безпеки пристроїв, що працюють на базі цієї платформи.

bankomat_resized

Поточна оцінка експертів вельми реальна, і вони вважають, що всього 15 відсотків з цього числа банкоматів по всьому світу до 8 квітня 2014 перейдуть на Windows 7.

«Банкомати до теперішнього моменту не готові, але ця ситуація зрозуміла. Їх оновлення відбувається помітно повільніше, ніж проходить оновлення персональних комп’ютерів», – говорить Аравінда Коралу, виконавчий директор компанії KAL, що займається поставками програмного забезпечення для банкоматів.

Власники цих апаратів усвідомлюють всю серйозність ризику роботи їх систем на базі Windows XP і багато з них вже планують перехід на іншу операційну систему, однак, судячи з прогнозів, ця міграція навряд чи буде завершена до закінчення строку підтримки ОС.

Фінансовий конгломерат JPMorgan, наприклад, вирішив купити в Microsoft послугу додаткової підтримки своїх систем на базі Windows XP, щоб виграти час і перевести свої банкомати на більш захищену платформу (Windows 7), проте цей перехід почнеться тільки в липні цього року. Проблема полягає в тому, що 3000 з 19000 банкоматів JPMorgan вимагають перед переходом попереднього поліпшення свого апаратного забезпечення.

Однак основною проблемою, як і завжди, залишається питання вартості цього переходу. BusinessWeek пише, що вартість переходу з Windows XP на більш сучасну платформу обійдеться компаніям від однієї сотні до декількох тисяч доларів тільки за одну оновлену машину, особливо якщо в даному випадку буде потрібно оновлення «заліза».

На щастя для всіх, Microsoft трохи переглянула свої плани і вирішила продовжити підтримку Windоws XP ще на деякий час. І воно закінчується 15 липня 2015. Після цієї дати користувачі будуть працювати з Windows XP виключно на свій страх і ризик.

Звичайно, це не означає, що вам необхідно терміново позбавлятися своєї пластикової картки. Навпаки, в наш неспокійний час банки можуть стати нам опорою, тим паче що зараз пропонуються пільгові умови для оформлення https://rencredit.ru/ від “Ренессанс Кредит”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button