Здоров'я

Бурхлива реакція на зовнішній стрес обумовлена генами

Доцент Коледжу Ітаки Ян Вудс досліджував реакцію генів на стимули, що викликають тривогу. Він використав для цього рибок даніо-реріо. Яна Вудса і його колег цікавило, чим реакція модифікованих рибок відрізнялася від реакції звичайних. Існуючі методи лікування тривожних розладів допомагають впоратися із занепокоєнням, але часто мають багато побічних ефектів. Це дослідження може привести до створення нових ліків від тривожних розладів, повідомляє Science Daily.

foto_cikavosti_24.07.2014-08

Вудс вивчав нейропептиди, які передають повідомлення між клітинами мозку. Різні повідомлення призводять до різної поведінки. У рибок такі ж нейропептиди, як і у людей. Плюс, вони прозорі, швидко розвиваються і за ними легко доглядати. Це робить їх ідеальними піддослідними.

Читайте також: Стресом можна заразитися

Дослідники внесли різні зміни в гени рибок, а потім аналізували їх поведінку. Вони вивчали реакцію на такі дії, як зміна температури води, зменшення інтенсивності світла, додавання у воду м’яких хімічних подразників. Спостерігаючи за поведінкою риб, можна було зрозуміти, як змінилося повідомлення в мозку. Вчені прийшли до висновку, що самі гени не викликають занепокоєння. Зате вони здатні зробити організм більш чутливим до навколишнього середовища. Це і є пусковим механізмом для розвитку тривожності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button