Інтернет

Новий світовий інтернет на принципах Bitcoin

Засновники шотландської компанії MaidSafe створили аналог Інтернет – мережу SAFE, захищену від стеження урядів і хакерів. Ідея цієї мережі полягає у використанні існуючої мережі Інтернет, однак зберігання інформації в ній здійснюється децентралізовано: не на сторонніх серверах провайдерів, а на комп’ютерах користувачів.
Кожен, хто використовує цю мережу, надає свій жорсткий диск, щоб зберігати зашифровані дані користувача.

MaidSafe219_550

Система SAFE по своїй організації нагадує роботу криптовалюти Bitcoin. Коли один з користувачів розміщує файл в мережі SAFE, він довільним чином нарізається на невеликі фрагменти, дані в яких шифруються і відправляються на кілька випадкових комп’ютерів по всьому світу. Оскільки комп’ютери користувачів можуть відключатися і не бути в мережі, система підтримує 4 одночасних копії фрагмента в різних місцях. Де саме розташовуються дані, вирішує сама мережа, і навіть творці MaidSafe не можуть дізнатися кінцевого зберігача файлів.

Більше того, використання децентралізованої структури SAFE припускає, що чим більше користувачів підключиться до мережі, тим швидше будуть відкриватися сайти з популярною інформацією. Популярний контент, який запитують частіше, буде доступний ще швидше, проводячи своєрідне ранжування сайтів, на відміну від звичайного Інтернету, де збільшення навантаження уповільнює відкриття сторінок і додатків.

Читайте такж: Країни з найбільш жорстким регулюванням інтернету

Мережа SAFE не може бути піддана цензурі з боку урядів: на відміну від WWW, вона не використовує DNS-систему, яка управляє адресами сайтів. Крім того, SAFE може використовуватися в якості механізму для проведення електронних виборів, де неможливо підтасувати кількість голосів на центральному сервері.

Оскільки в системі немає серверів сторонніх організацій, SAFE економить істотні кошти на оренді. Сторонні особи не зможуть отримати доступ до даних, так як ключі для їх розшифровки будуть знаходитися тільки у самих користувачів, а відсутність центрального сервера означатиме неможливість організації DDoS-атаки.

Щоб профінансувати створення SAFE, засновники MaidSafe випустили власну криптовалюту Safecoin. Проект виявився настільки успішним, що 10 відсотків всього обороту сейфкоінов було продано протягом перших же п’яти годин, дозволивши компанії виручити близько 6 мільйонів доларів. Інші 90 відсотків кріптовалюти стануть доступними для обороту в режимі бета-тестування, почати яке в MaidSafe планують до вересня 2014 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button