Інтернет

Східна Європа – демографія в мережі

Східна Європа - демографія в мережіТільки 27% користувачів Рунету мають вищу освіту

Компанія Gemius провела моніторинг інтернет-ринків Центральної та Східної Європи. Предметом дослідження стали демографічні і соціальні показники, зібрані за підсумками минулого року. В цілому експерти відзначають домінування в мережі молодої аудиторії, проте відзначають, що її частка потроху знижується.

За даними дослідників, в більшості країн регіону спостерігається досить рівномірний розподіл веб-користувачів по статевому признаку, проте є й кілька винятків. Наприклад, в Туреччині і Словенії чоловіки частіше бувають онлайн (56.5% і 53,3% на грудень 2011 року), тоді як у Латвії, навпаки, частка жіночої інтернет аудиторії вище (53.5%), причому її активність сконцентрована переважно в соцмережах, в тому числі в російських «Однокласниках».

У всіх країнах, що ввійшли  в сферу досліджень аудиторія мережі складається переважно з молодих людей, проте конкретні показники і тенденції різняться. Так, в Туреччині, Україні та Білорусі частка вікової категорії 15-34 перевищує 60%, тоді як у Чехії та Словенії тримається близько 40%. У Росії цей показник знаходиться на досить високому рівні в 56,5%.

Мал. 1. Частка користувачів у віці від 15 до 34 років в% від усієї інтернет-аудиторії країн Центральної та Східної Європи

Східна Європа - демографія в мережі

Варто відзначити, що в деяких країнах намітилася тенденція до дорослішання онлайн-аудиторії. Так, на Україні, за минулий рік частка користувачів старше 55 років зросла на 1,5% – до 5.6% від усіх інтернет-мешканців. Країнами з найбільшою кількістю літніх людей в мережі залишаються Естонія (15.9%), Чехія (15.2%) та Словенія (14.5%). Причому найчастіше такі користувачі проводять більше часу на ігрових порталах і сайтах знайомств, ніж представники інших вікових категорій.

Мал. 2. Частка веб-користувачів з вищою освітою в станах Центральної та Східної Європи (в% від усієї аудиторії).

Східна Європа - демографія в мережі

За рівнем освіти картина досить строката. Найбільше користувачів з дипломом на Україні (41,2%), в Румунії і Білорусі. У цілому показник досить відчутно знижується в міру віддалення від пострадянського простору і досягає мінімуму в Туреччині і Словенії (14 і 13% відповідно). У Росії число інтернет-користувачів з вищою освітою середнє для регіону і не перевищує 27%. На перший погляд це дуже невеликий відсоток, однак його неважко пояснити значним числом користувачів у віці від 15 до двадцяти трьох років, що не встигли закінчити вуз.

Автори дослідження відзначають, що частка аудиторії з вищою освітою динамічно розширюється в Білорусі, в той час як на Україні вона, навпаки трохи скорочувалася протягом минулого року. З іншого боку, Український ринок відзначився зростанням користувачів з середньою освітою – до 31.5%. Також багато цікавої інформації  у форматі новости украины сегодня, ви почерпнете на сайті ukrnews24.net. Де завжди знайдете свіжу та достовірну інформацію не тільки України, але і світу.

Компанія Gemius SA є найбільшим агентством з онлайн-досліджень в Центральній і Східній Європі, де вона представлена на 30 ринках. Агентство пропонує широкий спектр продуктів, що включають аналіз поведінки користувачів та їх соціально-демографічного профілю, а також оцінку ефективності рекламних кампаній в мережі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button