Інтернет

Яким статтями «Вікіпедії» вірити не можна

«Вікіпедія» для багатьох з нас є основним джерелом інформації, в якому все викладено гранично зрозуміло, та ще й зручно структуровано. Але є такі статті, які викликають безліч сумнівів. Як виявилося, деякі теми і викладені по ним матеріали викликають багато суперечок в політичних і наукових колах, тому багато експертів навіть сумніваються в достовірності представленої в енциклопедії інформації.

17-09-15-foto-600x338-1

Це стосується, в першу чергу, матеріалів про глобальне потепління, кислотні дощі і еволюцію людини. Щоб довести свою правоту, вчені простежили, як часто редагуються ті чи інші матеріали. Для порівняння використовувалися цілком нейтральні статті, наприклад, про дрейф материків, теорії відносності, геліоцентризм і інші. Результати свого дослідження вони опублікували в PLоS ONE.

Після аналізу інформації вчені з’ясували, що за період дослідження стаття про глобальне потепління виправлялася в середньому по кілька разів на день. Примітно, що майже кожен раз вносилися зміни обсягом близько 100 слів. А ось матеріал по стандартну модель фізики піддавався редагуванню не частіше, ніж один раз за кілька тижнів. Причому зміни вносилися обсягом не більше 10 слів.

Часте редагування неоднозначних тем не дозволяє експертам вчасно перевіряти інформацію і виправляти наявні недоліки. Саме тому повністю довіряти такими статтями не можна. Щоб не вводити користувачів в оману, вчені пропонують позначати особливим чином статті, які часто піддаються виправленню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button