Авто

Новий вид водоростей, придатний для виробництва біопалива

Дослідники Шотландської асоціації океанографів заявили про виявлення якихось «суперводоростей», придатних для виробництва біодизеля для авто – і авіатранспорту.

Як повідомляється, ці типи водоростей, а саме Nannochloropis oceanica та Chlorella vulgaris, відрізняються високим вмістом жирів. В ході серії експериментів було виявлено, що в сухому вигляді вміст жирів перевищує 50%, що робить дані водорості потенційно ідеальною сировиною для виробництва біопалива.

Незаперечними перевагами водоростей є їх здатність до швидкого росту, невибагливість до умов навколишнього середовища і здатність використання сонячної енергії для здійснення процесу фотосинтезу. Все це дає дослідникам надію на можливість їх використання як сировини для виробництва біопалива третього покоління замість цукрів, рослинних і тваринних жирів і крохмалю.

Провідний спеціаліст асоціації Стівен Слокомб, що спеціалізується на молекулярної біології, заявив, що морські мікроорганізми здатні утворювати бактеріальну масу високої щільності, але незважаючи на це ніхто зі світових фахівців у цій області поки не задавався метою визначити перелік найбільш продуктивних культур і дослідити можливість використання їх корисних властивостей.

Доктор наук Майкл Стенлі в свою чергу підкреслює, що в останні роки інтерес до мікроорганізмів значно зріс і дослідження, проведене фахівцями Шотландської асоціації океанографів, не тільки визначає потенціал морських водоростей, але і має прикладне значення для використання їх у сфері біотехнологій.

На даний момент вчені працюють над визначенням кращих штамів з боку процентного вмісту жирів і ефективності їх переробки. Паралельно з цим ведуться роботи щодо визначення можливості їх використання в якості харчового ресурсу, джерела Омега-3-жирних кислот і корму для тварин.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button