Всесвіт

На супутнику Сатурна виявили незвичайні червонуваті смуги

Супутник Сатурна Тетіс підніс вченим сюрприз. На знімках поверхні цього об’єкта, зроблених космічним апаратом Cassini, були виявлені незвичайні червоні смуги, які немов гігантські порізи проходять по крижаному «тілі» Тетіса.

30-07-15-foto-700x499-1

Зафіксовані Cassini вузькі смуги. За формою вони нагадують дуги. Ширина «подряпин» складає кілька кілометрів, а їх довжина досягає кількох сотень кілометрів. За словами фахівців NASA, виявлені структури можна вважати найбільш незвичайними утвореннями з усіх знайдених на супутниках Сатурна.

Ледве видимі дугоподібні структури були вперше помічені Cassini ще в 2004 році, однак нові кольорові
зображення, зроблені в квітні 2015 року, дозволили їх побачити виразно.

Природа цих утворень залишається загадкою. Є припущення, що смуги утворилися в результаті викиду газів на поверхню. Можливо, дуги являють собою розломи, які невидно на знімках з таким дозволом.

Червонуваті освітлення раніше були помічені в декількох невеликих кратерах Діони, проте на інших супутниках Сатурна нічого схожого виявлено не було. Між тим, безліч червонуватих утворень присутньо на молодій поверхні супутника Юпітера Європи.

Група вчених, що бере участь у проекті Cassini, планує отримати нові зображення Тетіса з більш високою роздільною здатністю. Це стане можливим пізніше в цьому році.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button