Наука

Вплив білка AP-1 на генетичні зміни від народження до старості

Вчені виявили, що білок AP-1 регулює генну активність, впливаючи на старіння.

Вчені з Університету Квінсленда і Каліфорнійського університету зробили важливе відкриття: зміни в активності генів від моменту народження до старості регулюються білком-активатором AP-1. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Cell Metabolism.

by @1157404050

Дослідники пояснили, що за процеси росту, дорослішання та старіння відповідають певні гени. Вони уточнили, що спеціальні регулятори контролюють активацію і деактивацію цих генів у кожній клітині подібно до диригента, який керує оркестром. Активація певних генів характерна для молодого віку, тоді як їх ослаблення свідчить про природний процес старіння.

У ході дослідження було виявлено, що білок-активатор AP-1 може “приглушувати” активність певних генів або, навпаки, підвищувати її. Науковці припустили, що цей білок здатний запускати процес старіння в різних типах клітин. За їхніми словами, AP-1 активується не лише через природне зношування організму, а й унаслідок стресів і запальних процесів. Це означає, що прискорене старіння може бути викликано погіршенням стану здоров’я або впливом несприятливого навколишнього середовища.

Відкриття вчених допомагає краще зрозуміти молекулярну основу процесу старіння. Вони припускають, що препарати, які пригнічують активність AP-1, можуть сприяти подовженню життя і збереженню здоров’я в літньому віці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button