Технології

Новий автономний робот лазером вбиває 100 000 бур’янів на годину

Вчені з США показали автономного робота під назвою Laserweeder. Це пристрій, який пересувається по сільськогосподарських полях і вбиває бур’яни лазером. Для визначення шкідливих рослин він використовує камери на основі штучного інтелекту (ШІ).

Дослідники з США представили автономного сільськогосподарського робота, який знищує 100 тисяч бур’янів на годину лазером.

«Ми хотіли з’ясувати, чи є швидкий спосіб, який поліпшить результати в галузі сільського господарства —  зазначили дослідники. – Ми відразу зрозуміли, що це можна зробити за допомогою потужних енергетичних систем — лазерів. Це спосіб доставлення спрямованої енергії, який можна використовувати для знищення бур’янів. Ми додали до цього технологію комп’ютерного зору і глибокого навчання — це дозволило нам в режимі реального часу визначити, що потрібно знищити, а що залишити».

Дослідники також додали, що з кожним роком знищувати бур’яни традиційним методом все складніше — стійкі до гербіцидів сорти виживають, що змушує виробників випускати все більш потужні хімікати. Це впливає на здоров’я фермерів — такі хімікати, як гліфосат викликають рак, а паракват-хвороба Паркінсона. Хімікати також мають серйозний вплив на здоров’я ґрунту.

Нову технологію зібрали в пристрої, який важить майже 4535 кілограмів. На неї встановили 150-ватні лазери, які зазвичай використовують для різання металу, вони можуть стріляти 20 разів на секунду. Пристрій працює за допомогою 12 камер високої роздільної здатності, підключених до систем штучного інтелекту. Вони можуть відокремлювати корисні рослини від бур’янів.

Laserweeder керує собою за допомогою комп’ютерного зору, знаходячи борозни на полях, визначаючи місце розташування за допомогою GPS і виявляючи перешкоди за допомогою LIDAR. Вона рухається зі швидкістю 8 км / год і може очистити 60 тис. км за день.

Для переміщення між полями або виконання складних дій пристрою буде потрібно втручання людини. Фермери можуть встановити геозону з GPS-координатами, за межі якої машина не буде виїжджати. Робот також працює протягом всієї ночі — для цього він використовує потужні лампи, які дозволяють визначати бур’яни навіть вночі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments