Технології

Новий автономний робот може бурити навіть найтвердіші породи на Землі

Стартап з Сан-Франциско Petra заявив, що створив безконтактного робота, який за допомогою термічного буріння руйнує навіть найтвердіші гірські породи.

Image by Pexels from Pixabay

Напівавтономна роботизована система Swifty може створювати тунелі діаметром 46-152 см в будь-яких породах. Пристрій підриває породу за допомогою гарячої головки, яка знаходиться під високим тиском. На відео видно, що камінь світиться, обвуглюється і руйнується:

У компанії Petra продемонстрували можливості робота і пробурили 61 см тунель через 6 м кварциту. Ця порода, за словами глави компанії – найтвердіший камінь на Землі, який зазвичай потрібно підривати динамітом.

Робот нагріває і подрібнює найтвердіший камінь на Землі, не торкаючись до нього. Компанія стверджує, що цей Swifty використовує комбінацію дистанційного керування та машинного зору для виконання своєї роботи. А ще це перший робот, який може виїжджати з власного тунелю.

Вартість роботи Swifty на 30-90% менше, ніж у звичайних безтраншейних методів, також робот відкриває доступ до раніше непридатних для буріння ділянок.

У Petra підкреслюють, що нова технологія зробить прокладку життєво важливих силових і комунікаційних кабелів під землею набагато простішою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button