Технології

Лісові пожежі гаситимуть за допомогою дронів

Гасити лісові пожежі в США будуть дрони, наповнені «фаєрболами»

Лісова служба США придумала новий спосіб боротьби з лісовими пожежами. Пожежники будуть використовувати спеціальні дрони і запальні кульки.

DRONE AMPLIFIED

Еколог з Університету Небраски в Лінкольні, США, Дірак Тідвелл (Dirac Tidwell) запропонував боротися з лісовими пожежами за допомогою контрольованого вогню. Для цього невеликий дрон буде скидати палаючі «Яйця дракона» розміром з кульку для пінг-понгу. Такий підхід може здатися нелогічним, але його завдання – знищити всі можливі джерела палива для неконтрольованих пожеж.

«Яйця дракона» містять перманганат калію (марганцівку). За кілька секунда до скидання до нього додається антифриз. Протягом хвилини відбувається окислювальна реакція з великим виділенням тепла, яка запалює кулі, що впали на землю.

Через невеликий розмір і підвищену маневреність дрони можуть отримати доступ до місць, в які не можуть потрапити пожежні літаки і вертольоти. Літакам при гасінні пожеж також часто заважають цивільні дрони – вони автоматично сповільнюються при виявленні цих дронів.

За даними National Geographic, один дрон здатний скидати більше 400 запалювальних пристроїв за кілька хвилин. Ними керують близько 30 пілотів.

STUART PALLEY

В цьому році пожежники використовують не тільки дрони, але і високотехнологічний вогнетривкий одяг, а також спеціальні тепловізори, за допомогою яких можна бачити крізь дим.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button