Технології

Повернення дирижаблів (відео)

Через майже сто років після трагедії «Гінденбурга», одна компанія нарешті знайшла спосіб будувати дирижаблі, які б повністю відповідали вимогам 21 століття.

Новий надміцний дирижабль, що отримав назву «Aeroscraft», має власну внутрішню структуру і підтримує свою форму, навіть якщо не наповнений газом. На відміну від Гінденбурга, «ребра» якого були зроблені з високогорючої деревини бальсі, каркас Aeroscraft зроблений з алюмінію і вуглеволокна. І на відміну від гібридних повітряних суден, йому не потрібно рух вперед, щоб створити підйомну силу – для цього він використовує гелій.

27-11-14-foto-cikavosti600x338-2

Aeroscraft розроблявся компанією «Aeros Corp», найбільшим у світі виробником дирижаблів і повітряних куль, з 1996 року. Проект отримав більше 35 мільйонів доларів інвестицій, і після успішного запуску зменшеного прототипу «Pelican» минулого тижня можна сказати, що інвестиції, здається, себе виправдали. Майбутнє апаратів, які легше повітря, отримало новий потужний імпульс розвитку.

Pelican майже вдвічі менший від Aeroscraft. Повнорозмірний дирижабль буде мати більше 120 метрів в довжину і зможе піднімати більше 66 тонн вантажу.

[ads2] На відміну від повітряних куль, які підтримують постійну плавучість за допомогою баласту і вентиляторів, Aeroscraft використовує унікальну систему газових камер, які дозволяють змінювати статичну тяжкість судна (щодо повітря) за бажанням. Система працює подібно субмаринам, які використовують для підтримки плавучості стиснене повітря.

 

Читайте також: Десять найбільш очікуваних проривів в науці і техніці в 2014 році

Aeroscraft оснащений набором баків зі стисненим гелієм. Коли пілот хоче набрати висоту, він дає наказ вивільнити гелій в основні газової кишені. Це збільшує підйомну силу, зменшує статичну тяжкість, і дозволяє набрати висоту. Коли ж він хоче знизитися – процес повторюється у зворотному порядку. Це дозволяє Aeroscraft з легкістю приземлятися і приймати на борт вантаж і пасажирів без необхідності прив’язувати судно до швартових щогл або додавати додатковий баласт. До того ж, дирижабль оснащений трьома двигунами – по одному з кожної сторони і одним під днищем – і шістьма турбореактивними двигунами для забезпечення тяги і підйомної сили, а також аеродинамічними хвостовими рулями для швидкісних подорожей (в даному випадку «швидкісні» – це близько 32 кілометрів на годину).

І зрозуміло, уряд США не став би викидати 35 мільйонів доларів на вітер просто так. Ця технологія була розроблена для того, щоб грати важливу роль в сучасному світі: для транспортування вантажів без прив’язки до системи злітно-посадочних смуг. Доставка навіть не дуже великих обсягів вантажів або пасажирів у віддалені райони літаком може бути надзвичайно важким завданням: вам необхідно або знайти відповідну посадкову смугу, або приготуватися до десантування. Від австралійських пустель до тундри Аляски – у світі є безліч місць, які просто недоступні для звичайних літаків. Але Aeroscraft добереться туди без будь-яких проблем.

З заявленої вантажопідйомністю в 66 тонн і без потреби в будь-яких посадочних смугах, ці дирижаблі здатні доставити практично що завгодно і куди завгодно. Компанія розраховує випустити три моделі Aeroscraft: ML866 з вантажопідйомністю 66 тонн, 250-тонний ML868, і 500-тонний ML86X. Ведеться навіть дискусія про те, щоб перетворити їх на гігантські готелі для 80-денних навколосвітніх подорожей.

[youtube]8b-qBoFku_o[/youtube]

Натхнення: соціальні мережі


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button