Технології

Новий датчик температури тіла працює навіть при 100 ° С і встановлюється на смартфон

Вчені розробили технологію для недорогих тепловізійних датчиків, яку можна використовувати в тепловізійних додатках смартфонів і автономних транспортних засобах.

Тепловізійні датчики, які виявляють і фіксують температуру людського тіла, недавно почали використовуватися в термостатах для перевірки температури безконтактно.

У цих умовах індустрія смартфонів активно розглядає можливість включити такі датчики портативно, щоб отримати додаткову функцію вимірювання температури в режимі реального часу.

Дослідницька група, очолювана доктором Воном Чжун Чой з Центру оптико-електронних матеріалів і пристроїв в Корейському інституті науки і техніки (KIST), розробила тепловізійний датчик, який може працювати при температурах до 100 ° C без пристрою охолодження: планується, що ціна нового датчика буде в рази нижче аналогів, тому його можна буде масово використовувати в смартфонах і автономних транспортних засобах.

Для інтеграції з обладнанням смартфонів і автономних транспортних засобів датчики повинні стабільно працювати при високих температурах: 85 ° C і 125 ° C відповідно. Для того, щоб звичайні тепловізійні датчики відповідали цьому критерію, їм потрібно незалежний охолоджувальний пристрій. Однак високоякісні охолоджуючі пристрої дорого коштують і не роблять датчик придатним для роботи при температурах до 85 ° C. Тому звичайний метод не підходить.

У новій роботі автори створили пристрій на основі плівки діоксиду ванадію (VO2) -B, вона стабільна при 100 ° C. Цей пристрій виявляє і перетворює інфрачервоне світло, що генерується теплом, в електричні сигнали; це усуває необхідність в охолоджувальних пристроях, на які припадає понад 10% вартості тепловізійних датчиків.

Пристрій зміг отримати той же рівень інфрачервоних сигналів при температурі в 100 ° C, який і при кімнатній температурі. Крім того, теплові сигнатури були виявлені з чутливістю, в три рази більшою. Пристрій працює з відгуком в 3 мс: це в 3-4 рази швидше, ніж зазвичай. Такі високі швидкості відгуку дозволяють пристрою отримувати тепловізійні зображення зі швидкістю 100 кадрів в секунду, що значно перевищує звичайний рівень в 30-40 кадрів в секунду.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button