Технології

Вчені зможуть шукати корисні копалини для виробництва електрокарів на дні стародавніх океанів

Дослідники з Університету Квінсленд розробили новий метод пошуку потенційних родовищ мінералів, необхідних для роботи відновлюваної енергетики. Для цього вони вивчають залишки дна стародавніх океанів. Дослідники вважають, що нова технологія допоможе вивчати та відкривати мінерали, потрібні для створення електрокарів на ВДЕ-генерації.

Вчені зможуть шукати корисні копалини для виробництва електрокарів на дні стародавніх океанів

Дослідники зазначають, що сектор поновлюваних джерел енергії продовжує швидко зростати. Для виробництва вітряних турбін, сонячних батарей, електромобілів та акумуляторів потрібно все більше металів та рідкісноземельних елементів.

“Електромобілям потрібно вчетверо більше міді, ніж звичайним автомобілям, а в одній вітряній турбіні використовується кілька тонн постійних магнітів, виготовлених з рідкісноземельних металів”, – говорить Ренджі Чжоу, співавтор роботи зі Школи наук про Землю та навколишнього середовища Університету Квінсленду.

Свої дослідження вчені провели на залишках дна давніх океанів у Східній Австралії та Центральній Азії. З використанням нового методу вчені визначали вік кальциту, що потрапив всередину базальтових порід.

Кальцит та інші гідротермальні мінерали часто виявляються у родовищах критичних мінералів та утворюються під дією мінералізуючих флюїдів. Нова технологія допомагає простежити історію флюїдів у земній корі та побачити, коли та які корисні копалини вони можуть генерувати.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button