Наука

Новий імплантат доставив ліки в мозок і активував їх світлом

Існуючі методи адресної доставки дороги не завжди зручні в практичному застосуванні. Дослідники запропонували новий спосіб доставки ліків до певних тканин організму, використовуючи молекули , які активуються світлом і оптоволокном

Дослідники створили пристрій, який здатний доставляти лікарські препарати в живі тканини й активувати їх за допомогою випромінювання.

Anikeeva Lab

При пероральному або внутрішньовенному прийомі ліки зазвичай поширюються по всьому організму, викликаючи небажані побічні ефекти. Альтернатива традиційним методам введення ліків – адресна доставка. Але у цього способу є свої проблеми. Одна з них полягає в тому, що лікарський засіб необхідно доставити в цільове місце і в певний момент звільнити його.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту запропонували новий спосіб адресної доставки і активації ліків. В їх основі лежить використання фотоперемикаючих молекул, які змінюють свої властивості під дією випромінювання. Автори модифікували лікарські препарати таким чином, щоб вони починали діяти лише під дією світла. Це означає, що речовина може залишатися неактивною при русі по кровотоку або травному тракту, і почати діяти тільки в певному місці організму.

Але для такої активації необхідне джерело світла в цільовій області. Щоб здійснити таку активацію, вчені розробили спеціальний пристрій. Він являє собою два дуже тонких волокна з декількох матеріалів, з’єднаних разом як два стволи дробовика. Один з них доставляє лікарський препарат, а інший являє собою оптичне волокно, яке «доставляє» в цільову область імпульси світла, що активують лікарські молекули.

Для перевірки роботи пристрою вчені ввели його в вентральну область покришки, яка виконує роль центру винагороди – в мозку живих мишей. Потім пристрій використовували для доставки вірусу, який посилював експресію ключового рецептора (TRPV1) в нейронах в цій області. Через кілька тижнів пристрій використовували для доставки фотоперемикаючих версій капсаїцину (хімічної сполуки, що міститься в червоному перці) до тих же нейронів. Світло активувало аналог капсаїцину, змушуючи його зв’язуватися з TRVP1 і таким чином стимулював центр винагороди.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button