Наука

Перепрофільовані ліки від раку крові, можливо, допоможе придушити ВІЛ

Дослідження показало, що препарат, який використовується для лікування раку крові, може знищити дрімаючий в організмі ВІЛ.

Image by kjpargeter on Freepik

Автори нового дослідження змінили призначення існуючих ліків від раку крові, використовуючи їх для знищення сплячих ВІЛ-інфікованих клітин, які можуть викликати реактивацію інфекції при перериванні супресивної антиретровірусної терапії. Препарат може змінити життя людей з ВІЛ, позбавивши від необхідності довічного прийому ліків.

Рак крові, такий як лейкемія або лімфома, продукує високі рівні апоптотичної В-клітинної лімфоми-2 (Bcl-2), білка, який допомагає раковим клітинам виживати. Препарат венетоклакс, являє собою таргетну терапію, міметик BH3, який специфічно блокує Bcl-2, що призводить до запрограмованої загибелі ракових клітин. Тепер вчені вперше використовували препарат для перевірки його ефективності проти персистуючої ВІЛ-інфекції.

Експеримент на мишах показав, що не всі інфіковані клітини чутливі до інгібування Bcl-2 протягом шеститижневого курсу лікування. Тому дослідники об’єднали венетоклакс з іншим міметиком BH3, інгібітором Mcl-1 S63845. Mcl-1 — ще один білок, що сприяє виживанню, і критичний регулятор розвитку і виживання Т-клітин.

Вони виявили, що лікування одним S63845 протягом трьох тижнів істотно не затримує відновлення вірусу. Однак, використовуючи комбіноване лікування венетоклаксом і S63845 протягом трьох тижнів, дослідники виявили, що у 50% мишей вірус рецидивував через два тижні після припинення АРТ, а у інших 50% час відновлення склало чотири тижні. Зараз лікування S63845 проходить I фазу клінічних випробувань як препарат для лікування раку крові і ще не надійшов на ринок.

Дослідження опубліковано в журналі Cell Reports Medicine.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button