Технології

Вчені оголосили про найбільше наукове відкриття XXI століття

Співробітники обсерваторії LIGO оголосили про відкриття гравітаційних хвиль, існування яких припустив Альберт Ейнштейн 100 років тому. Це допоможе просунутися у дослідженні процесів розвитку Всесвіту, включаючи і момент Великого вибуху. Ідея була опублікована в журналі «Експериментальна та теоретична фізика» понад 50 років тому — в 1962 році.

14-02-16-foto-600x320-1

Вчені оголосили про найбільше наукове відкриття XXI століття, яке проллє світло на деякі загадки Всесвіту. Американські астрофізики підтвердили, що їм вдалося зафіксувати гравітаційні хвилі, існування яких Альберт Ейнштейн передбачив ще 100 років тому. Досі цього не могли знайти доказів.

З’ясувалося, що гравітаційні хвилі виникають при змінах в викривленнях простору-часу, коли масивні об’єкти з надзвичайно великою швидкістю стикаються або рухаються відносно один одного. Результати, яких досягли фахівці, можуть підтвердити існування чорних дір — областей в космосі, де гравітація настільки сильна, що поглинає навіть світло.

Крім того, виявлення гравітаційних хвиль також допоможе дати відповіді на ключові питання про те, як з’являються зірки, чому деякі з них вибухають і як наш Всесвіт розширюється. Нарешті, це остаточно підтвердить теорію гравітації Ейнштейна, яка стала основою науки про космос, адже припущення про існування гравітаційних хвиль було висловлено ще в 1916 році.

Професор теоретичної фізики лондонського Королівського коледжу Джон Елліс пояснив, що в астрономії, астрофізики та космології починається зовсім нова ера.

«Ми зможемо дізнатися, як працює теорія Ейнштейна в екстремальних умовах — при злитті величезних зірок, які рухаються зі швидкістю світла. Це переломний момент. Я думаю, що в космології починається нова епоха», — пояснив він.

Професор фізики Каліфорнійського технологічного інституту Шон Майкл Керролл захопився масштабами людської уяви на предмет могутності і строгості законів фізики.

«Подумати тільки! Альберт Ейнштейн сидів у себе в кабінеті і складав рівняння. А потім ми вклали мільярди доларів у створення установок для пошуку того, що він передбачав століття тому. І, схоже, що ці пошуки починають приносити плоди. Якщо ми знайдемо щось ще, це стане революційним відкриттям у фізиці. Ми знаємо з історії, що кожен раз, коли ми намагалися поглянути на Всесвіт під новим кутом, ми знаходили щось абсолютно нове. Таким чином, ми більше дізнаємося не тільки про гравітації, але і про устрій Всесвіту», — сказав експерт.

Оголошення про нові відкриття були зроблені лазерно-інтерферометрично гравітаційно-хвильовою обсерваторією — LIGO, відділення якої розташовані в двох містах США. Для виявлення гравітаційних хвиль вона застосовує два величезних точних детектора-інтерферометра.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button