Всесвіт

Новий тип колапсу може розкрити загадку зірки в Чумацькому Шляху

Дослідники повідомляють про відкриття нового типу колапсу зірок – під час нього виділяється в 10 разів більше енергії, ніж при вибуху наднової. Явище може пояснити величезну кількість важких елементів в надрах однієї з зірок Чумацького Шляху.

Da Costa / SkyMapper

Зірка, відома як SMSS J200322.54-114203.3, містить більшу кількість важких елементів, таких як цинк, уран, європій і, можливо, золото. Концентрації атомів цих елементів набагато вищі за ті, що спостерігаються в зірках аналогічного віку. Злиття нейтронних зірок не можуть пояснити присутність такої великої кількості цих речовин. Астрономи підрахували, що тільки потужний колапс дуже ранньої зірки, посилений швидким обертанням і присутністю магнітного поля, може пояснити дані спостережень.

Вчені проаналізували дані апарату ASTRO 3D і виявили раніше невідомий тип колапсу зірок, який міг відбуватися зі світилами всього лише через мільярд років після Великого вибуху. Подія такого роду є найбільш вірогідним поясненням загадки зірки J200322.54-114203.3.

Автори підрахували, що 13 мільярдів років тому J200322.54-114203.3 утворився з хімічного «супу», який містив залишки «магніто-обертальної гіпернової», зруйнованої в результаті колапсу. Дотепер вчені не знаходили жодного свідчення такого феномена. Він може пояснити присутність великої кількості важких елементів не тільки в таємничій зірці Чумацького Шляху, але і в інших світилах.

Одне з підтверджень того, що вчені виявили сліди гіпернової, полягає у великій кількості цинку. Зазвичай присутність цього металу є маркером саме цього виду зіркових колапсів.

Стаття опублікована в журналі Nature.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button