Здоров'я

Вчені дозволили давню суперечку про омега-3. Ця добавка все-таки може бути корисною

Дотепер вчені не можуть прийти до єдиної думки про користь омега-3 жирних кислот. Кілька досліджень останніх років показали, що добавки з риб’ячим жиром, які найчастіше приймають для зниження ризику серцево-судинних захворювань, можуть бути неефективними. Новий аналіз 38 рандомізованих контрольованих досліджень передбачає, що весь секрет у певному виді споживаних жирних кислот.

Image by Ewa Urban from Pixabay

Сьогодні вчені знають, що на здоров’я людини впливають всього три види омега-3. Альфа-ліноленова кислота (ALA), яка міститься в рослинній їжі, а ейкозапентаєнова кислота (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA) містяться в «риб’ячому жирі», їх зазвичай додають в різні вітаміни. Поєднання EPA і DHA довгий час вважалося найефективнішим в боротьбі із захворюваннями серця, однак деякі роботи показали, що така комбінація не має жодних переваг. З іншого боку, існують роботи, які говорять про користь таких добавок, коли в них є виключно EPA.

Нове дослідження порівняло результати різних робіт. Так вчені помітили, що зниження смертності та поліпшення серцево-судинного здоров’я дійсно спостерігається лише при окремому вживанні EPA. Дослідники відзначають, що це цілком логічно, оскільки жирні кислоти володіють абсолютно різними властивостями і взаємодіють з клітинами людини власними унікальними способами.

Також, вже зараз у наукового світу є ще один доказ цієї теорії, однак результати дослідження ще не були ліцензовані. В ході дослідження протягом 10 років спостерігалося близько 1000 пацієнтів з високим ризиком серцево-судинних захворювань. Вчені вимірювали рівні EPA і DHA в їх крові, так вони виявили, що ті, у кого був найвищий рівень EPA, також мали і найнижчий ризик серцево-судинних захворювань. Але високі рівні DHA притупляли переваги, які спостерігаються у пацієнтів з високим рівнем EPA.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button