Всесвіт

НАСА попередив, що потенційно небезпечний астероїд наближається до Землі.

NASA: “потенційно небезпечний” астероїд діаметром понад 300 метрів наблизиться до землі. Однак переживати не варто.

asteroid Фото Від Sergydv

Лабораторія реактивного руху Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) повідомила, що небесне тіло, вперше виявлене в 1982, 11 грудня підлетить до землі.

За класифікацією NASA астероїд 4660 Nereus є «потенційно небезпечним» для Землі об’єктом через свою близькість до планети. У цю категорію потрапляють всі астероїди діаметром понад 140 метрів, що проходять в межах 7,5 млн км. однак, ніякої реальної небезпеки він не представляє. 4660 Nereus пролетить на відстані в 3,93 млн км – це майже в 10 разів більше відстані між Землею і Місяцем.

Астероїди подібних розмірів відстежують, щоб зрозуміти, чи не змінилася їх траєкторія руху — в іншому випадку, вони можуть стати реальною загрозою для планети. Згідно з розрахунками, 4660 Nereus здійснює повний оборот навколо Сонця за 664 дні і належить до групи навколоземних астероїдів – Аполлонів. Вони названі так на честь першого небесного тіла з цієї групи – відкритого в 1932 році астероїда Аполлон.

З моменту виявлення в 1982 році за 4660 Nereus уважно стежать, оскільки він пролітає повз Землю відносно часто і кожні десять років потроху наближається. Фахівці підрахували, що 11 грудня він підійде до нашої планети на рекордно близьку відстань за останні 4660 років.

Незважаючи на це він все ще рухається на безпечній відстані від нас, але для перестраховки NASA розробляє технології, які дозволять захиститися від небезпечних астероїдів.

База даних Asterank, що відстежує понад 600 тис. астероїдів, оцінює вартість 4660 Nereus в 4,71 млрд доларів, що робить його одним з найефективніших з точки зору витрат астероїдів для пошуку корисних копалин. Вважається, що небесне тіло володіє багатими запасами нікелю, заліза і кобальту.

Наступного разу 4660 Nereus очікують побачити в 2060 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button