Людина

Нудьга і втома – часті причини розлучень

Одне тільки слово “розлучення” викликає негативні емоції та асоціації, але за його значенням криється ще більше складнощів, воно означає руйнування всіх надій, трагедію і розчарування. Якщо людині одного разу не вдалося створити міцну сім’ю і довелося пережити розлучення, то в її свідомості міцно закріплюється думка про те, що щасливих і міцних сімей і зовсім не існує, що створити щасливу сім’ю просто нереально. А в тому випадку, якщо в житті цієї людини було не одне розлучення, а два або більше, то її сумніви стають твердим переконанням.

Нудьга і втома - часті причини розлучень

Але перед тим як буде поставлена ??остання крапка, оформлені всі документи, розділене майно, діти і спільні друзі, сімейним парам доведеться провести безліч безсонних ночей. Після чергової гучної сварки, відвернувшись один від одного на різних сторонах ліжка, дві людини, що колись шалено кохали одне одного, задають собі одне питання, на який не можуть знайти відповідь: “Чому так виходить?”.

Крім них дане питання цікавить також фахівців зі шлюборозлучних процесів, психологів і тих людей, які усвідомлюють, що сьогодні статистика показує страхітливі результати. Існує велика кількість причин, за якими сімейна пара вирішує розірвати свій союз. Серед цих причин можуть бути: сексуальна незадоволеність, несумісність характерів, житлова проблема, різні віросповідання і т.д. Більш того, деякі психологи впевнені в тому, що люди розлучаються навіть тому, що їх дратує неправильна мова партнера. Складається враження, що сім’я являє собою дуже крихкий механізм, який постійно перебуває під агресивним впливом і повністю розвалюється, якщо яка-небудь деталь виходить з ладу. Проте, справжніх причин, які в більшості випадків призводять до розлучень, в реальності відносно не багато, при цьому різні причини з’являються на різних етапах шлюбу.

1) “Молодий шлюб”

Саме в цей період відбувається більшість розлучень. Головна проблема, що виникає у молодят, полягає в їх і недостатньо міцному фінансовому становищі, інфантилізмі і недостатній кількісті досвіду для того, щоб спільно справлятися з життєвими труднощами. І нерідко фундаментом конфлікту є поява дитини в цьому періоді, в результаті чого з’являються такі проблеми, справлятися з якими чоловік і дружина вирішують окремо. Дуже часто в період “молодого шлюбу” бажання розлучитися проявляють чоловіки, тому що відчувають, що ніяк не можуть вплинути на ситуацію і вважають, що вони занадто поспішили, вирішивши зв’язати себе узами шлюбу.

Разом з тим і хороші моменти теж присутні. Крім недосвідченності, в молодому віці люди володіють також відмінною здатністю до сприйняття всього нового, енергійністю, гнучкістю і витривалістю. Завдяки наявності даних якостей молоді люди можуть впоратися з усіма труднощами і заново налагодити свої стосунки. Чоловік і дружина, яким вдалося зберегти свої відносини, впоравшись з усіма проблемами, по- іншому дивляться один на одного, починають більше цінувати і поважати один одного, переконуючись в тому, що вони не помилилися у своєму виборі.

2) “Середній шлюб”

У порівнянні з попереднім етапом, на “середній шлюб” припадає менша частка розлучень. Протягом десяти – двадцяти років спільного життя сімейні пари наважуються на розлучення з причин, які на першому етапі не існували або здавалися маленькими і незначними, в числі таких причин: небажання миритися з будь-якими вадами партнера, безпліддя, неправильний розподіл ролей. У даний період подружжя стають більш впевненими в собі, більш реально оцінюють ситуацію і чітко усвідомлюють, чого саме вони бажають, ставлять перед собою нові цілі.

Причиною проблем, які з’являються в цьому періоді, є питання відповідності: “достатньою мірою мене задовольняє мій партнер?”, “Чи дійсно мені потрібен наш шлюб і чи потрібно намагатися його зберегти?”, “Потрібно мені припинити сімейні відносини чи ні?”. І в тому випадку, якщо подружжю вдається знайти достатню кількість причин для боротьби за свій шлюб, на допомогу їм приходять характерні для зрілості якості: вміння розмовляти і слухати, стриманість, бажання перебувати в спокої і комфорті.

Крім усього іншого чоловік і дружина розуміють, що не обов’язково в нових відносинах вони будуть більш щасливі. Вони не можуть бути впевнені в тому, що існує ідеальна формула шлюбу, в якій вони зможуть до кінця задовольнити свої потреби. При цьому присутні також причини, що заважають подружжю вирішити проблему кризи відносин, цими причинами є нудьга і втома. Природно, далеко не всі люди в повній мірі усвідомлюють, що саме ці причини можуть сприяти розлучення, але, тим не менш, вони здатні створити чудові умови для розлучень. Накопичена протягом довгих років втома може перерости в байдужість, а через нудьгу сімейне життя стає суцільною рутиною, люди більше не знаходять ніякої радості у своєму шлюбі. На цьому наполягає і відомий професор Беверлі Фер. І хоча порівняно з “молодим шлюбом” в “середньому” розлучень відбувається менше, але зате вони тягнуть за собою більш складні наслідки.

3) “Зрілі шлюби”

На жаль, навіть ці шлюби не застраховані від розлучень. У цьому випадку головними причинами руйнування сім’ї також виступають втома, нудьга, відсутність спільних інтересів, відсутність позитивних емоцій. Якщо минуле подружжя об’єднували діти, їх виховання, забезпечення гідного матеріального стану сім’ї та інше, то в цьому періоді деякі з цих завдань зникли, а інші перестали бути пріоритетними. З’являється відчуття, що все найкраще вже минуло і нічого не можна повернути назад. На тлі цього повага, прихильність і навіть любов згасають.

Сімейна пара переживає про втрату минулого і при цьому їй починає здаватися, що новий партнер зможе знову повернути колишніх себе, при цьому виникають звинувачення партнера в тому , що саме з його вини шлюб став порожнім і нудним. Багато жінок по кілька разів на день висловлюють чоловікам своє роздратування і невдоволення, при цьому не перестають хвилюватися про те, що чоловіки їх кинуть, а чоловіки, у свою чергу, намагаються вирішити виниклі проблеми, шукаючи жіночу увагу на стороні. Звичайно, навіть у такій ситуації можна знайти вихід. Він також знаходиться в достоїнствах “зрілого” ??шлюбу.

Якщо в “молодому шлюбі” не вистачало грошей, в “середньому шлюбі” було недостатньо вільного часу, то саме “зрілий шлюб” є кращим часом для того, щоб розлучитися з різними турботами і втомою, радіти життю разом з тим чоловіком, який знаходиться поруч протягом стількох років.

Природно, вам можуть сказати, що шлюб і сімейні відносини це досить складний шлях. Але, не дивлячись на це, потрібно хоча б спробувати докласти зусиль для того, щоб його пройти. Якщо вам вдасться витримати всі випробування, то в кінці вам буде подарований найкращий приз – любов.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button