Людина

Дієві вправи для розвитку пам’яті

Погана пам’ять заважає у виконанні важливих справ і може стати перешкодою на шляху до мрії. Але життя і є для того, щоб долати перешкоди і використовувати для цього всі ресурси і можливості. Над розвитком пам’яті потрібно працювати з дитинства: дитині може бути складно і незрозуміло, навіщо заучувати вірші напам’ять і намагатися вивчити потрібні слова, але її здібності і бажання вчитися і розвиватися пізніше позначаться на здатності до соціалізації та функціонування пам’яті. Існує безліч способів, які допомагають швидше запам’ятовувати потрібну інформацію і не втрачати її в голові. Люди вибирають легкі і чекають миттєвого результату, він може порадувати лише через певний час. Пам’ять важливо тренувати, але для занять потрібні хороші і дієві вправи.

Потрібно включати уяву

Для тренування пам’яті належить згадати уроки зі школи або садочка, коли вчитель або вихователь просив дітей придумати різні ситуації з предметами, що оточують їх у реальному житті. Потрібно відтворити в голові новий світ, але його героями зробити друзів або знайомих хлопців з двору, а предмети можуть приймати нові форми або виконувати дії, невластиві їм у звичайних ситуаціях. Дорослий може забути список покупок, які потрібно придбати до Нового року. Йому на допомогу прийде дана гра з використанням уяви. Асоціації з продуктами можуть бути абсолютно різними. Розвитку уяви сприяє і читання різної літератури, вона не тільки розумово розвиває і дає поживу для роздумів, але і дозволяє поринути в світ, придуманий автором.

Не варто вчити слово в слово

Заучування вірша напам’ять може стати мукою для дитини, яка не може тримати інформацію в голові, її постійно потрібно оновлювати. Вона починає думати, що пам’ять постійно її підводить і поліпшити ситуацію вже неможливо. Але регулярні заняття допомагають виправитися і підтягнути можливості пам’яті. Важливим правилом при запам’ятовуванні потрібної інформації та розвитку пам’яті є відмова від зубріння слово в слово. Складність в процесі може виникати з-за неможливості людини пам’ятати дослівно. Для даного способу так само добре доходять асоціації. Потрібно замінювати слова, які не залишаються в пам’яті на більш прості та легкі. При їх прояві мозок замінить слово на потрібне.

Спеціальні вправи можуть допомогти

Вони будуть працювати в тому випадку, якщо їх виконання буде регулярним і правильним. В інтернеті можна знайти безліч варіантів і спеціальних збірників із заняттями з розвитку пам’яті. Їх ефективність може виправдана, але більше за змістом вони підходять для дітей. Не варто лякатися легких вправ і думати, що вони не принесуть користі. Починати варто з найлегших, щоб через тиждень занять вони здалися навіть смішними. Складні вправи можуть сильно навантажувати мозок і щоденні тренування пам’яті позначаться на продуктивності. Зате в майбутньому можливості пам’яті стануть набагато краще і ними можна буде пишатися.

Кнопка «Наверх»