Всесвіт

Обертова комета різко сповільнилася при наближенні до Землі

Астрономи з Обсерваторії Лоуелла, США, спостерігали комету 41P/Туттля – Джакобіні – Кресака навесні минулого року і відзначили, що швидкість обертання цієї комети стрімко падає. Команда дослідників під керівництвом Девіда Шлейхера (David Schleicher) вивчала цю комету в той час, поки комета знаходилася на відносно невеликій відстані від нашої планети. В цей час період власного обертання комети 41P зріс приблизно вдвічі, з 24 до 48 годин протягом шести тижнів – що стало найшвидшою зміною швидкості обертання для комети. Якщо обертання цієї комети продовжить сповільнюватися, вона може зупинитися і почати обертатися в іншу сторону.


Комета 41P/Туттля – Джакобіні – Кресака є короткоперіодичною кометою, яка в даний час здійснює один оберт навколо Сонця за 5,4 року. Протягом восьми тижнів з березня по травень поточного року ця комета знаходилася на відстані менше 30 мільйонів кілометрів від Землі. Ці умови дозволили астрономам детально вивчити комету 41P.

При наближення комети до Сонця з її поверхні вивільняються гази, що формують характерний «хвіст», який відрізняє комету від астероїда. Одним з найбільш поширених газів хвостів комет є ціан-радикал (-CN), і спостереження двох струменів саме цього газу, проведені командою Шлейхера за допомогою телескопа Discovery Channel Телескопі Обсерваторії Лоуелла та інших наземних засобів спостереження, дозволили встановити, що період обертання комети зріс з 24 годин у березні до 48 годин у кінці квітня.

Ці результати свідчать про те, що досліджувана комета має витягнуту форму, низьку щільність речовини, а також про те, що спостережувані струмені газу виходять з ділянок поверхні комети, розташованих у її країв, оскільки тільки в цьому випадку забезпечується відповідним спостереженнями гальмівний момент, вказують автори.

Складено за матеріалами, наданими Обсерваторії Лоуелла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button