Авто

На дорогах Китаю скоро з’являться безпілотники

Інтернет-холдинг Baidu, лідер серед китайських пошукових систем, кілька років тому оголосив про розробку конкурента безпілотному автомобіля компанії Google. Технічні характеристики китайського автономного транспортного засобу залишалися загадкою, але представники компанії Baidu запевняли, що проект розробляється спільно з фахівцями німецького концерну BMW з використанням їхніх власних технологій.


На відміну від безпілотного електромобіля Google, інтер’єр Baidu повинен був стати менш футуристичний — китайці вирішили залишити водієві звичні органи управління. Американський безпілотник був орієнтований на повністю автономне пересування, а китайський автомобіль повинен був зберегти кермо з педалями, але при цьому забезпечити водієві автономний режим. Baidu збиралася витратити на розробку безпілотника 1,5 мільярда доларів.

З тих пір, правда, і компанія Google відмовилася від планів по випуску власного безпілотника, і у китайців щось не зрослося з німцями з BMW: тепер у Baidu оголосили про підписання договору з місцевим автовиробником BAIC. Згідно з його умовами, в 2019 році компанії почнуть спільний випуск автомобілів з третім рівнем автономності, а в 2021 році — вже з четвертим. Для цього китайці використовують технології компанії NVIDIA, яка розробила програмну платформу для автопілота п’ятого рівня.

Партнерами Baidu також виступають такі компанії, як Microsoft, TomTom, Bosch і Continental. Хоча в Китаї введено заборону на випробування безпілотних автомобілів на дорогах загального користування, Baidu вже отримала всі необхідні дозволи на тести своїх прототипів у Каліфорнії. В минулому році китайці вже випробував безпілотні автомобілі з пасажирами на закритому полігоні в КНР.

Кнопка «Наверх»