Фото

Ocean Cleanup вивантажує свою першу партію пластикового сміття на берег

Проєкт по очищенню Тихоокеанської сміттєвої плями Ocean Cleanup вивантажив на берег першу партію пластику, зібраного однойменним пливучим бар’єром після модернізації. Про це пише New Atlas з посиланням на повідомлення компанії.

Перший прототип системи Ocean Cleanup з очищення Великої тихоокеанської сміттєвої плями System 001 повноцінно почав свою роботу в середині жовтня 2018 року. Через півтора місяця стало зрозуміло, що система не може втримати в собі зібраний в океані пластик. На думку головного операційного директора The Ocean Cleanup, System 001 не може утримати сміття з-за швидкості — через течії частинки сміття рухаються набагато швидше, ніж система.

4 січня бар’єр Ocean Cleanup зламався — від конструкції відколовся шматок довжиною 18 м. Після цього інциденту розробники системи ухвалили рішення повернути її в порт для ремонту і модернізації.

В результаті розробники додали в систему ще кілька функцій, які дозволять усунути попередні недоліки системи. Зокрема, інженери прикріпили кілька величезних надувних буїв, які дозволять системі рухатися по воді швидше під дією вітру. До System 001 прикріпили величезний 20-метровий парашут, який уповільнює рух системи до швидкості поверхні води.

Тепер стартап вивантажив на берег кілька тонн пластикового сміття, зібраного плавучим бар’єром — в тому числі, шматки рибальських мереж і частинки мікропластику розміром до одного міліметра.

Компанія має намір переробити зібраний пластик, а створені з нього вироби продати на маркетплейсе, який буде запущений в кінці 2020 року. Всі вторговані кошти будуть використані для фінансування проєкту з очищення Великої тихоокеанської сміттєвої плями, говориться в повідомленні компанії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button