Фото

У Єгипті знайшли Римський житловий квартал II століття з ванними і майстернями (фото)

Єгипетські археологи виявили житловий район римської епохи недалеко від Луксорського храму. Це частина стародавнього міста Фіви, забудована у другому столітті нашої ери.

Міністерство туризму і старожитностей Єгипту повідомило у своїй соціальній мережі про відкриття на розкопках Луксорського храму римського «кварталу» давньоєгипетського міста Фіви. Дослідники знайшли руїни будинків, ванні кімнати та майстерні, побудовані понад 1800 років тому.

Руїни міських будівель на розкопках в Луксорі. Фото: Ministry of Tourism and Antiquities

Під час розкопок дослідники виявили велику кількість артефактів із повсякденного життя фіванців. Серед них – горщики, пляшки з водою, дзвіночки, кераміка, шліфувальні інструменти та римські монети з міді та бронзи. Крім того, всередині деяких голубиних веж знайшли безліч глиняних горщиків, які використовувалися в якості гнізд для птахів.

Деякі артефакти, знайдені на розкопках в Луксорі. Фото: Ministry of Tourism and Antiquities

Луксор (сучасна єгипетська назва) або Фіви (так місто називали стародавні греки) — одне з найбільших міст стародавнього Єгипту. Археологічні дані показують, що ця територія була заселена ще в додинастичний період і залишалася такою до кінця римського періоду. Єгипет був приєднаний до Римської імперії в I столітті до нашої ери. На території Фів і Луксорського храму розміщувався римський легіон.

Римляни побудували багато будівель та споруд у Луксорі, включаючи кілька храмів та театр. Нове відкриття доповнює уявлення про історію Фів за часів римської присутності — розповідає про життя простих городян, відзначають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button