Здоров'я

6 хвороб, виникнення яких можна визначити по запаху з рота

Найдрібніша зміна біохімії нашого тіла може підказати про хвороби, які розвивається задовго до того, як з’являться перші симптоми — головне, знати, що і де шукати. Сьогодні ми розповімо про те, які захворювання лікарі можуть визначити буквально за запахом з рота.

Відмова печінки

Дихання з запахом сирої риби — ознака того, що печінка більше не справляється зі своєю роботою і не може переробляти токсини. Небезпечні речовини накопичуються у сечі, поті і диханні — і надають йому специфічний запах.

Рак легенів

Ізраїльські вчені розробили пристрій «NaNose», який з точністю до 90% здатний визначити рак легенів, причому на дуже ранніх стадіях. Більш того, як показали результати дослідження, опублікованого в журналі ACS Nano, цей пристрій, схожий на алкотестер, також спроможне за запахом визначити хворобу Крона, ниркову недостатність, розсіяний склероз і деякі форми раку.

Ниркова недостатність

Одна з ознак цього захворювання — аміачний запах дихання. Дослідники з Університету Іллінойсу розробили одноразовий пристрій, який здатний вловити найменшу ознаку аміачного дихання і тим самим поставити діагноз як можна раніше. Зараз вчені працюють над тим, щоб зробити пристрій максимально простим у використанні і дешевим, щоб доступ до ранньої діагностики у всіх, хто цього потребує.

Розсіяний склероз

Це небезпечне аутоімунне захворювання, при якому організм атакує власну центральну нервову систему, залишає чіткий слід у диханні пацієнта. Як показало дослідження, результати якого були опубліковані в ACS Chemical Neuroscience, у більшої частини пацієнтів з розсіяним склерозом запах з рота змінюється навіть на дуже ранніх стадіях хвороби.

Захворювання ясен

Запах, що нагадує «аромат» несвіжих яєць, це ознака хвороби ясен. Причому абсцес може розвинутися в невеликій «кишені» десни, розміром кілька міліметрів. Виявити і вичистити його зможе тільки лікар — так що при перших ознаках несвіжого дихання варто звертатися до стоматолога, навіть якщо поки ні зуби, ні десна не болять.

Цукровий діабет

Специфічний солодкий, «фруктовий», запах з рота може свідчити про розвиток цукрового діабету другого типу: це ознака кетозу, коли організм починає видобувати енергію не з вуглеводів, а з жирів. Важливо звернутися до ендокринолога і здати кров на цукор як можна раніше — це дозволить вжити заходів і захопити хворобу на ранній стадії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button