Технології

Очистити воду від нафтових забруднень допоможе багаторазова губка (відео)

Кожен нафтовий розлив, як на суші, так і у відкритому морі, являє собою екологічну катастрофу. Наслідки таких подій доводиться усувати екосистемам протягом довгих років. При цьому ліквідація розливів у воді зводиться до збору найтовстішого поверхневого шару нафти. Пляму здебільшого спалюють, збирають різноманітними поглинаючими матеріалами і обробляють хімікатами, але шлейфи в товщі води залишаються недосяжними.


У 2010 р вибух на американській нафтовій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці призвів до найбільшого в історії розливу нафти. І єдиним позитивним наслідком цієї катастрофи стало те, що вчені по всьому світу зайнялися розробкою нових методів боротьби з нафтовими плямами.

Для рішення цього завдання дослідники з Аргоннської національної лабораторії створили губчастий матеріал, який не тільки вбирає нафтопродуктів в 90 разів більше власної ваги, але і може бути використаний багаторазово. Крім того, важливо, що нова губка здатна збирати нафту не тільки з поверхні, але і з більш глибоких шарів води.

Основу виробу, що отримав назву Oleo Sponge (масляна губка), становить широко поширений пінополіуретан. Цей спінений матеріал містить в собі численні порожнини, але в нормальному стані він однаково вбирає і воду, і нафту, що знижує його ефективність при ліквідації розливів. Вчені модифікували пінополіуретан з допомогою двоступеневого хімічного процесу. Спочатку вчені нанесли на внутрішню поверхню губки тонкий шар оксиду металу, який відігравав роль своєрідного клею для другого шару. На нього вчені вклали особливі олеофільні молекули, які здатні захоплювати вуглеводні, з яких складається нафта.

Випробування диво-губки в гігантських басейнах з морською водою показали, що вона відмінно збирає розлите дизельне паливо і сиру нафту з поверхні і з-під води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button